Rambo olacaklar

Rambo olacaklar
Perşembe 04.07.2013

F.Bahçeli oyuncular dün "İzokinetik" testten geçti. Yanal test sonuçları sonrasında oyunculara kas güçlerine göre program verecek. Hedef sezona bomba gibi girmek

Fenerbahçe yeni teknik direktörü Ersun Yanal ile hazırlıklarını sürdürüyor. Sarı-lacivertli futbolcular günde çift idman yaparken dün "İzokinetik" denilen testten geçirildi. Liv Hospital'den gelen sağlık ekibi futbolcuların kas güçlerini Cybex denilen cihazla ölçtü. Ersun Yanal test sonuçlarına göre her futbolcuya ayrı bir çalışma programı vererek onların sezona "güçlü" girmelerini sağlayacak. Bu cihaz sayesinde oyuncuların performanslarının yüzde 25'e kadar artırılmasının mümkün olduğu belirtildi. Sabah testten geçen oyuncular akşam ise normal idman yaptı. Çalışmada Kuyt, Meireles, Sow, Bruno Alves, Salih Uçan, Recep Niyaz ve Gökhan Gönül yoktu. Sakatlığı süren kaleci Erten Ersu da takımdan ayrı çalıştı.

İZOKİNETİK KASILMA NEDİR?
-Sporcunun kassal parametreleri belirlenir, eksikliği doğrultusunda program hazırlanır.
-Cybex adı verilen cihaz ile sporcuya maksimum güç vermek mümkündür.
-15 seanslık bir uygulama ile mevcut kapasite yüzde 20-25 artırılabilir.
-Bu, normal salonda 3-4 ay ağırlık çalışmasına denktir. Böylece sporcunun kuvvet eksikliği kısa sürede istenilen seviyeye getirilir.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN