Yerli harekatı

Yerli harekatı
Pazar 07.07.2013

Yabancıda 6+0+4 kararı değişmeyince F.Bahçe'de yerli operasyonu başladı. Ersun Yanal, eski öğrencileri Veysel Sarı ve Erkan Zengin ile görüşüp söz aldı. Eskişehir yönetimi satış için ikna olmazsa F.Bahçe "Serbest kalma" bedellerini ödeyip iki futbolcuya imza attıracak

Futbol Federasyonu yabancıda 6+0+4 kararından geri adım atmayınca Fenerbahçe yerli operasyonuna yeniden başladı. Bir süredir görüşülen Veysel Sarı ve Erkan Zengin için Eskişehirspor'a yeni teklif sunulacak. Teknik direktör Ersun Yanal, eski öğrencileri Veysel ve Erkan ile görüşerek söz aldı. İki oyuncu da, "Fenerbahçe'de oynamak bize gurur verir. Kulübümüz ile anlaşın" cevabını verdi. Fenerbahçe yönetimi de daha önceki para+oyuncu tekliflerini Eskişehirspor'a iletti. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın "Kimseyi bırakmayacağız" sözüne rağmen Fenerbahçe iki oyuncu için bastırıyor. Eskişehirspor'a sözleşme yenilenen Selçuk Şahin dışında Yobo, Milos Krasic gibi oyuncular da (satılık veya kiralık) teklif edilecek.

EN İYİ YERLİLER FENERBAHÇE'DE
Eskişehirspor Veysel Sarı ve Erkan Zengin'i vermemekte direnirse Fenerbahçe "B planı"nı devreye sokacak. Sağ bek oynayan Veysel Sarı'nın sözleşmesinde "3 milyon euro", Erkan Zengin'in sözleşmesinde ise "3.5 milyon euro" olarak belirtilen "serbest kalma" rakamları ödenerek iki oyuncu transfer edilecek. Eskişehirspor'un kasasına böylece 6.5 milyon euro girecek. F.Bahçe'nin bu oyuncular için teklifinin ise 4-5 milyon euro (verilecek oyunculara göre) ve iki oyuncu olduğu belirtildi. Bu iki oyuncu bitirilirse sarı-lacivertlilerin kadrosunda Veysel ve Erkan dışında Volkan, Gökhan, Egemen, Bekir, Alper, Hasan Ali, Salih, Caner, Emre ve Mehmet Topal gibi çok kaliteli yerli futbolcular olacak ve Fenerbahçe yabancı kontenjanı nedeniyle sıkıntı çekmeyecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN