F.Bahçe fobisini anlamıyorum

F.Bahçe fobisini anlamıyorum
Salı 09.07.2013

F.Bahçeli yönetici Tolga Deniz Aytöre, ezeli rakiplerine yüklendi: Eğer savunmada G.Saray hedef gösterilmiyorsa 'Biz iftira attık' diyecekler mi?

Fenerbahçeli yönetici Tolga Deniz Aytöre, G.Saray Başkanı Ünal Aysal'ın "F.Bahçe, Tahkim Kurulu'nda, G.Saray'dan Lutfi Arıboğan ve İlhan Helvacı'yı hedef alarak savunma yapacak" şeklindeki iddiasına tepki gösterdi. Aytöre, "Bunu söyleyenler çıkıp, 'Biz Fenerbahçe'ye iftira attık' diyecekler mi? Hal böyle değilse, burada bahsedilecek tek husus vardır, bu da; Narkolepsi'dir" dedi. İşte Tolga Deniz Aytöre'nin FB TV'ye yaptığı açıklama:

SAVUNMAYI GÖNDERECEĞİM
İnanın üzülerek ve ibretle takip ediyorum. Her şeyden önce Fenerbahçe ne zaman bir yargılama sürecine girse, ne zaman Fenerbahçe böyle bir süreç yaşasa, maalesef hep aynı camialar ve aynı kişiler kendilerini medyanın önünde buluyorlar. Bu paniği, bu Fenerbahçe fobisini anlamak mümkün değil. Niçin yargılama sürecine saygı gösterilmemekte bu kadar ısrar ediliyor? Öncelikle bunu anlamıyorum. Üzülüyorum çünkü bir yandan da çok değerli bir camianın başkanı gerçek bilgilerle donatılmadan, doğruları araştırmadan bu tür açıklamalarda bulunuyor. Şimdi aslında bunun karşısında söyleyecek çok fazla bir şey yok. Ben duruşmayı müteakiben savunmayı kamuoyuyla paylaşacağım. Hatta kendilerine de yollayacağım. Eğer savunmanın herhangi bir yerinde, Galatasaray'ı hedef alan bir ibare geçmiyorsa o zaman bunu söyleyenler çıkıp, "Biz Fenerbahçe'ye iftira attık ya da biz 3 Temmuz'un vazgeçilmez parçalarıyız" diye beyanda bulunacaklar mı?

ARIBOĞAN AÇIKLASIN

Arıboğan, federasyonda görev yaptığı dönemde, UEFA ve Cornu'ya hiçbir şekilde görüşlerini beyan etmediğini dile getirdi.

Lutfi Arıboğan'a itibar etmemek gibi bir lüksümüz yok. Ancak bırakın Cornu'yu, şu anda yargılandığımız disiplin kurulu kararına konu disiplin müfettişi Palacios'un bir raporu var. Bu raporun 5/66. sayfasında 16 Ağustos 2011 tarihli bir mektuptan bahsediliyor. Ekte mektup yollanmış ve mektubun da ekleri olduğu söyleniyor. En azından Sayın Arıboğan bu mektubu kimin yazdığını, TFF adına bu mektubu kimin imzaladığını ya da bu mektubun içeriğinde neler olduğunu kamuoyuna açıklarsa, bu bile yeterlidir.

F.Bahçe savunmaya giderken Aysal ve bir yöneticisinin açıklamalarını neye bağlıyorsunuz?

Aslında bunu hiçbir şeye bağlamak istemiyorum. Nedense yaklaşık 3 yıldır bütün tesadüfler bizi buluyor. Bir yargı süreci geçiriyorsunuz herkes konuşuyor. Herkes hakim, herkes savcı, herkes Yargıtay üyesi… Ama asıl anlayamadığım, bu tür beyanlara karşı hiçbir hukuki yolun tüketilmemesi. Önceden kararların bilindiği açıklanıyor, gaipten haberler veriliyor. Bu yüzden çok fazla söylenecek bir şey yok. Kamuoyu bu konudaki seçiciliğini çok net bir şekilde ortaya koyuyor.

NOT: Narkolepsi, gün içinde aşırı uyku eğilimi görülmesi hastalığıdır. Narkolepsi sahibi hastalarının, en olmadık yerlerde ve zamanlarda farkına varmadan uykuya daldıkları görülür.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN