Fener böyle savunacak

Fener böyle savunacak
Salı 09.07.2013

Sarı-lacivertliler, yarınki kritik duruşmada stratejisini 3 ana unsur üzerine kurdu: Yargılama onanmamış mahkeme kararıyla değil, sportif olarak yapılsın. Ceza onanırsa emsal oluşturur ve artık polis fezlekesiyle kararlar alınır. Lutfi Arıboğan ve İlhan Helvacı'nın G.Saray'da göreve gelmesi manidar

UEFA Disiplin Kurulu tarafından 2+1 yıl Avrupa kupalarından men edilince, Tahkim Kurulu'na itiraz eden Fenerbahçe kritik savunmasını yarın yapacak. UEFA Tahkim Kurulu'nun karşısına çıkacak olan Fenerbahçe'de ömür boyu men cezası istenen yöneticiler Ali Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu ve Cemil Turan Nyon'a gitmeyecek. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nü temsilen duruşmada yer alacak. Tahkim Kurulu, sadece kulüp avukatlarının yapacağı savunmayı dinlerken Aziz Yıldırım kulüp başkanı olarak söz alabilecek. Fenerbahçe'nin üç ana başlık altında yapacağı savunmanın ana hatları şöyle:

1- Fenerbahçe öncelikle UEFA'nın kendisini sportif şekilde yargılamadığının üzerinde duracak. UEFA'nın, yargılamada adeta bir adli makam tavrı almasının yanlış olduğu belirtilecek ve "Bizi sportif olarak yargılayın" denecek.

2- Disiplin Kurulu'nun verdiği cezanın onanması durumunda, kararın emsal teşkil edeceği ve UEFA'da sportif yargı dışında her şeyin kabul görmesinin yolunun açılacağı anlatılacak. Artık her davada, polis fezlekesi ve onanmamış mahkeme kararlarıyla, kulüplerin kaderinin çizileceğine vurgu yapılacak.

3- Sarı-lacivertli ekibin şike ile suçlandığı 5 maç için yeniden savunma yapılacak. Ayrıca UEFA Müfettişi Pierre Cornu'nun ifadeleri ve 3 Temmuz sürecinde TFF'de görevli olan Lutfi Arıboğan ile İlhan Helvacı'nın Galatasaray'da göreve başlamış olmalarına dikkat çekilecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN