Geç kalmış bir transfer

Geç kalmış bir transfer
Cumartesi 13.07.2013 00:00

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Alper Potuk, rekabeti sevdiğini belirterek, "Rekabetten kaçsaydım Fenerbahçe'ye gelmezdim." dedi.

Hazırlıklarını Düzce Topuk Yaylası'nda sürdüren Fenerbahçe'de milli futbolcu Alper Potuk, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Alper, orta sahada kaliteli isimlerin bulunduğunu kaydederek, "Rekabet başarıyı getirir. Bu rekabet de takımımıza çok iyi yansıyacak. Rekabetten kaçsaydım Fenerbahçe'ye gelmezdim. Rekabeti seviyorum. İnşallah formayı alıp ben oynayacağım." diye konuştu.

Çalışmalar hakkında da bilgi veren Alper Potuk, çok iyi çalıştıklarını dile getirerek, "Takımda her şey çok güzel. Çok iyi çalışıyoruz. Antrenmanlar biraz yorucu, bizi zorluyor; ama tüm takım olarak iyi çalışıyoruz, bunun meyvelerini sezon içinde alacağız." dedi.

'Bu geç kalmış bir transferdi'

Transfer sürecini de anlatan Alper, "Tercih yapmam gerekiyordu. Tercihimi Fenerbahçe'den yana kullandım. Bu geç kalmış bir transferdi. 1 buçuk sene önce gelmeyi çok istiyordum; ama olmadı, nasip bugüne imiş. Fenerbahçe'yi tercih ettiğim için çok mutluyum. Şimdi ne kadar doğru bir tercih yaptığımı daha iyi gördüm." ifadelerini kullandı.

Baskı hissedip hissetmediği yönündeki bir soruya ise Alper, "Hiç baskı hissetmiyorum. Kendi tercihimi yaptım. Fenerbahçe'nin bir parçası olduğum için çok da mutluyum. Fenerbahçe'ye layık olmak için elimden gelen her şeyi sahaya yansıtacağım." diye cevap verdi.

Aykut Kocaman'ın istifa etmesini de değerlendiren Alper, "Hocanın istifa etmesi süpriz bir gelişmeydi kimse beklemiyordu. Ben de beklemiyordum. Aykut hoca istifasını verdi, Ersun hoca geldi. Ersun hocanın Fenerbahçe'de çok iyi işler yapacağını düşünüyorum. İnşallah nice şampiyonluklar yaşayarız hep beraber." diye konuştu.

Bu arada basın toplantısı öncesinde mikrofonu kapan Yobo, Alper'e sorular sordu. Alper'e 'nasılsın' diye soran Yobo, 'çok iyi' karşılığını aldıktan sonra milli futbolcudan tekrar konuşmasını istedi.

DİĞER
Etiketler Fenerbahçe, Nice
Yükleniyor
SON DAKİKA