Toshak'tan eski takımına övgü

Toshak'tan eski takımına övgü
Pazar 14.07.2013 00:00

John Benjamin Toshack, Fenerbahçe ile 21 Temmuz Pazar günü yapacakları hazırlık maçına özel olarak hazırlandıklarını bildirdi.

Azerbaycan Premier Ligi takımlarından Hazar Lenkeran'ın teknik direktörü John Benjamin Toshack, önümüzdeki hafta sonu Fenerbahçe ile yapacakları hazırlık maçı ve gündeme ilişkin konuları Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) değerlendirdi.

Türk futbolseverlerin yakından tanıdğı ve bir dönem Beşiktaş'ı da çalıştıran John Benjamin Toshack, Fenerbahçe ile yapacakları maçı çok önemsediklerini ve son derece ciddi hazırlandıklarını söyledi. Türkçe olarak ''Galatasaray özel, Fenerbahçe çok güzel, ama en büyük Beşiktaş'' dedi.

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın UEFA ile ilgili yaşadıkları sorunlar hakkında pek fazla bilgisi olmadığını ve dolayısıyla yorum yapmanın doğru olmayacağını bildiren tecrübeli Hoca Türkiye'de görev yaptığı dönemde Galatasaray'ın da UEFA ile problemleri olduğunu fakat çözüldüğünü hatırlattı. Toshack her iki takımın problemlerinin kısa bir süre içerisinde çözüleceğini ümit ettiğini sözlerine ekledi.

'Zor ama Türkiye'nin 2014 Dünya Kupası'na gitmsini çok istiyorum'

Türkiye gündeminden hala kopmadığını A Milli Futbol Takımı'nın durumunu İstanbul'daki dostlarından ve medyadan takip etmeye çalıştığını da bildiren Toshack, "Biraz zor ama Brezilya'daki finallere katılmalarını çok istiyorum.'' dedi.

Türkiye'de Beşiktaş gibi güzide bir kulüpte teknik direktörlük yaptığından dolayı kendisini mutlu hissettiğini söyleyen tecrübeli teknik adam, o dönemde Real Madrid'den teklif almamış olsa daha uzun yıllar Türkiye'de kalmayı planladığını ifade etti. Çalıştığı dönemde Türk futbolunun çok daha iyi durumda olduğunu bildiren Toshack, söz konusu dönemde Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı, A Milli Futbol Takımı'nın da Japonya - Güney Kore ortaklığında düzenlenen şampiyonada dünya üçüncülüğünü kazandığını hatırlattı.

'Hazar Lenkeran bir üst tura çıkabilecek güçte'

Takımının Avrupa kupası ikinci ön eleme maçı için İsrail'in Maccabi takımıyla yapacakları maç konusunda da bilgi veren Toshack, İsrail takımının ciddi rakip olduğunu ama yine de bir üst tura geçebilecek güçte olduklarını söyledi.

Mevsimsel nedenlerden dolayı takımının tam hazır olmadığını bildiren tecrübeli hoca, rakip sahada alacakları avantajlı bir skordan sonra kendi seyircilerinin muhteşem desteği ile Maccabi'yi eleyebileceklerini söyledi.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA