Araplardan müthiş teklif

Araplardan müthiş teklif
Pazartesi 15.07.2013

Al Jazeera Abu Dhabi Stoch ve Krasic'e talip oldu. 6+0+4 kuralı nedeniyle en az iki yabancı futbolcusunu elden çıkartmak zorunda olan Fenerbahçe, hem kontenjanını azaltacak hem de para kazanma şansı bulacak

F enerbahçe'nin başına talih kuşu konuyor... Birleşik Arap Emirlikleri'nin önde gelen ekiplerinden Al Jazeera Abu Dhabi takımı, sarı-lacivertli ekipten Miroslav Stoch ve Milos Krasic'e talip oldu. Her iki futbolcunun da durumunu sarı-lacivertlilere soran Abu Dhabi Sportif Direktörü Mohammed Aneyzi'nin, Fenerbahçe'ye resmi başvuruda bulunmaya hazırlandığı bildirildi.

Şu an yabancı sayısı 11
Fenerbahçe'nin Stoch'a karşılık 10, Krasic için ise 8 milyon euro'luk bir bonservis fesih bedeli istediği ancak Arap ekibinin iki yıldıza karşılık toplam 12 milyon euro'luk bir teklif paketi hazırladığı belirlendi. Fenerbahçe'nin elinde şu an 11 yabancı futbolcusu var. Cardozo'nun transferiyle bu 12'ye çıkacak. TFF'nin aldığı 6+0+4 kararına göre takımlar kadrolarında en fazla 10 futbolcu bulundurmak zorunda. Fenerbahçe, Al Jazeera Abu Dhabi'den gelecek teklif sayesinde hem yabancı kontenjanını azaltma hem de büyük paralar kazanma şansı yakalayacak.

Menajeri ipucunu vermişti
Krasic'in menajeri Dejan Joksimovic, önceki gün yaptığı açıklamada gelen teklifler hakkında ipuçları vermişti. Ünlü menajer, 1 hafta-10 gün içinde Krasic'in durumunun netleşeceğini, oynama garantisi almaması halinde Sırp yıldızın Fenerbahçe'den ayrılacağını bildirmişti.

Ruslar 5 milyon önerdi

Al Jazeera Abu Dhabi'nin transfer etmek için teklif hazırladığı Stoch'a Dinamo Moskova ile Lokomotif Moskova'nın da talip olduğu öğrenildi. Ancak iki Rus ekibinin en fazla 5 milyon euro teklif ettikleri, bu yüzden transferin gerçekleşmediği ifade edildi.

Son karar Yanal'ın

Geçen sezon futboluyla dip yapan Stoch, Topuk Yaylası'nda çok iyi bir hazırlık dönemi geçiriyor. Göze girmek için büyük gayret sarf eden Slovak futbolcu hakkındaki son kararı teknik direktör Ersun Yanal'ın vereceği öğrenildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN