Emre Belözoğlu: "UEFA'ya mektup yazacağız"

Emre Belözoğlu: "UEFA'ya mektup yazacağız"
Salı 16.07.2013 17:50

Fenerbahçeli futbolcular Emre Belözoğlu, Volkan Demirel ve Dirk Kuyt Topuk Yaylası'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Emre, F.Bahçeli oyuncular olarak UEFA'ya mektup yazacaklarını açıkladı

Toplantıda konuşmaya başlayan Emre Belözoğlu, UEFA'nın verdiği cezalarla ilgili açıklamalarda bulundu ve "Biz masum olduğumuzu biliyoruz. Önümüzdeki günlerde yazacağımız bir mektupla UEFA'ya ve basına duygularımızı ileteceğiz" dedi. Sarı-lacivertli oyuncunun açıklamaları şöyle: "2010-2011 sezonunda hakettiğimiz bir şampiyonluk yaşadık. Ne olursa olsun haklı olduğumuzu biliyoruz. Bu senenin de en büyük Şampiyonluk adayı Fenerbahçe'dir. Konuşacak çok şey var ama konuşamıyorum.

CAS'TAN ÜMİTLİ DEĞİLİM
"UEFA'ya ve Basın'a karşı bütün futbolcuların düşüncelerini aktaran mektup yazacağız. Mektup olayı Kuyt'ın ortaya attığı bir fikir. Bizler masum olduğumuzu biliyoruz. Her verilen karar doğru değil. CAS'ta inşallah beklediğimiz neticeyi alırız ama ben ümitli değilim."

YENİLDİKTEN SONRA AĞLADIK
Futbolcular olarak UEFA'ya mektup yazacaklarını belirten Emre, "Sahada olanları biliyoruz. Kendi aramızda yaptığımız toplantıda Kuyt bir öneri getirdi. UEFA'ya ve basına bir mektup yazacağız. Düşüncelerimizi o mektupta paylaşacağız. O açıklamada gereken her şey olacaktır. Masum olduğumuzu biliyoruz. Bu sadece bize atılmış bir leke değildir. O sahada bize rakip olarak çıkan tüm futbolculara atılmış bir lekedir. Yenildiğinde maçtan sonra ağlayan meslektaşlarımıza atılmış bir iftiradır. Karabük maçında son dakikada kornerde bizim kalemizde gol arayan kaleciye atılmış bir lekedir" ifadelerini kullandı.

LİVERPOOL'DA OLSA EVERTON UĞRAŞIR MIYDI?
Emre, "Avrupa'da bu kadar kıskançlık, bu kadar fitne yok. Avrupalıların bu kadar şaşırması normal. Türkler cevap vermeli. Fitne ve kıskançlık sadece burada var. Liverpool'un böyle bir durumu olsaydı Everton onların ceza alması için uğraşır mıydı?" dedi

5 SENE ŞİKE YAPMA ŞANSI VERDİLER
UEFA'nın +1 sene cezasını kaldırmasına ilginç bir şekilde yaklaşan tecrübeli yıldız, "Ben saha içinde mücadele ettim. Gücüm olsa kendi adımı silerdim. UEFA nezninde yöneticiler bir takım yapmış. +1'i sildiler sağolsunlar. 5 sene içerisinde bize şike yapma şansı verdiler heralde. Allah razı olsun" diye konuştu.

VOLKAN: PARA ALAN ÇIKIP SÖYLESİN
Şampiyonluk için büyük emek harcadıklarını belirten Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel ise, 2 senedir yaşanan kaos ortamından bıktıklarını söyleyerek, "Biz maçı almışız ya, maçı satanlar da çıkıp 'Evet biz para aldık. Maçı sattık' desin. Böyle bir şey yok" dedi.

DIRK KUYT: TÜRKİYE DESTEK VERMELİ?
Fenerbahçe'nin Hollandalı oyuncusu Dirk Kuyt, Fenerbahçe'de olmaktan gurur duyduğunu söyleyerek sözüne başladı. Türk takımlarının birbirine destek vermesi gerektiğini belirten Kuyt, İki yıl men cezası sabit kalacaksa Türk Futbolu zarar görecektir. Geçen sene Türk futbolu ne kadar ilerleme sağladı bunu herkes gördü. Türkiye'den iki takım final seviyelerine geldi. Az önce Emre'nin söylediği gibi Liverpool ile Everton arasınd böyle bir şey olsaydı iki takım da birbirine destek verirdi. Bu durum karşısında Türkiye birleşmelidir dedi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN