'Kabul etmiyoruz'

'Kabul etmiyoruz'
Çarşamba 17.07.2013 14:50

Fenerbahçe'nin Kamerunlu futbolcusu Pierre Webo, oynayacakları futbolla dışarıya çok net ve sert bir mesaj vermeleri gerektiğini söyledi.

Hazırlıklarını Düzce Topuk Yaylası'nda sürdüren Fenerbahçe'de futbolculardan Pierre Webo, antrenmanın ardından basın toplantısı düzenledi. İlk olarak çalışmalarla ilgili bilgi veren Pierre webo, "Zaman geçtikçe daha çok alışıyoruz. Özellikle yeni teknik ekibin çalışma düzenine gün geçtikçe daha iyi ayak uyduruyoruz. Yeni gelen arkadaşlarımızın da bize katılmasıyla çok daha iyi bir takım olduk. Onların gelmesi de elimizi güçlendirdi. Daha güzel çalışmalar yapabiliyoruz." diye konuştu.

'Verilen kararı kabul etmiyoruz'

UEFA'nın Fenerbahçe'ye Avrupa kupalarından 2 yıl men cezası vermesiyle ilgili kararı da değerlendiren Webo, "Biz Fenerbahçeli futbolcular olarak bu verilen cezayı kabul etmiyoruz. Kabul etmemiz de mümkün değil. Çok anlamsız bir ceza." dedi.

Geçmiş senelerde futbol oynadığı ülke İspanya ile Türkiye'yi karşılaştıran tecrübeli futbolcu, "Türkiye'de Fenerbahçe'ye karşı bazı şeyler yapılıyor. Takımlar arasında dayanışma yok. Ama İspanya'da her ne kadar Real Madrid ile Barcelona arasında çok ciddi bir rakebet veya çatışma var gibi gözükse bile iki takımdan biri Avrupa'da iyi işler yaptıkları zaman birbirlerini tebrik ediyorlar.

Biz maalesef bu dayanışmayı Türkiye'de göremiyoruz. Dayanışmayı bırakın kötüleyici, ezici davranışlar görüyoruz. Bu hem Türk futbolu hem de Fenerbahçe için üzücü bir durum." şeklinde konuştu.

Bir soru üzerine geçen sene çok güzel başarılar elde ettiklerini hatırlatan golcü futbolcu, şöyle devam etti:"Sezona başlarken amacımız bu başarıları bir sonraki sene daha ileriye götürmektir. Geçen seneki yarı finalin üzerine koyup daha iyi noktalara gelmekti. Geçen sene iyi bir kadromuz vardı, bu sene daha iyi bir kadroya sahibiz.

Daha istekli daha aç oyuncular var. Hepimiz bu düşünceler içindeyken tabii ki çok üzücü durum yaşandı. Bizim yapmamız gereken şey de dışarıya çok net ve sert bir mesaj vermek bunu da oynayacağımız futbolla vermek. O yüzden oynadığımız bütün kulvarlarda bunu en iyi şekilde gösterip, bizim ne hissettiğimizi neler yapmak istediğimizi, futbolumuzla göstermek istiyoruz."

Cardozo transferi olursa

Portekizli futbolcu Cardozo'nun Fenerbahçe'ye olası transferinin kendisini nasıl etkileyeceği yönündeki soruyu ise Webo, kendisini en iyi şekilde karşılayacaklarını dile getirerek cevabladı.

Webo, Fenerbahçe'deki bütün futbolcuların takım için en iyisini yapmaya çalıştıklarını dile getirerek, "Böyle bir transfer olacaksa kendisini en iyi şekilde karşılarız. Çünkü böyle futbolcuların olması takıma büyük güç katar. Grup içinde olduğu zaman da mücadeleyi arttırır. Bu sebeple de biz kendisini en iyi şekilde karşılarız ve kendisine gerekli desteği veririz. Sonuçta bu Fenerbahçe için atılmış bir adımdır. Aynı zamanda bize çok şey katacaktır." ifadelerini kullandı.

'Burada olmayı hak etti'


İstanbul BBSK'den takım arkadaşı Holmen'le ilgili düşünceleri sorulan Webo, "Holmen ile ilgili kendisini çok fazla anlatmaya gerek yok. Türkiye'de olduğu 3 sene boyunca bence kendisini çok iyi şekilde ifade etti oynadığı futbolla. Attığı gollerle, oynadığı güzel futbolla burada olmayı hak etmişti." cevabını verdi.

Webo, şöyle konuştu: "Kendisinin burada olmasından dolayı çok mutluyuz. Fenerbahçe'de olduğu süre boyunca, İstanbul BBSK'de gösterdiği performansın çok daha üzerine çıkacaktır."

'Galatasaray'la oynananacak Süper Final'

Galatasaray'a karşı gol atma başarısı gösterdiği ve 11 Ağustos tarihinde Galatasaray ile oynanacak Süper Final'de de sarı - kırmızılı ekibe gol atmayı başarabilip başaramayacağı yönünde bir soruya ise Webo, "Bir forvet oyuncusu olarak tabii ki gol atmak isterim. Ancak hangi şartta olursa olsun önemli olan o maçı kazanmaktır. Galatasaray'a karşı oynadığımda kendimi iyi hissediyorum.

İstanbul BBSK'deyken de Fenerbahçe'deyken de böyle oluyor. Umuyorum ki o maçta da elimden gelenin en iyisini yapacağım. Şansım olur da gol atarsam bu beni mutlu eder. Ancak bizim için önemli olan bu bir final maçı ve önemli bir rakibe karşı oynanacak bir maç. Sonunda da bir kupa var. O maçı kazanmak için de takım olarak elimizden gelen herşeyi yapacağız." cevabını verdi.

Teknik direktör değişikliği

Sezon sonunda ani bir kararla teknik direktör Aykut Kocaman'ın istifası ardından Ersun Yanal'ın gelmesiyle ilgili olarak da konuşan Webo, bu karara şaşırdığını söyledi.

Her iki teknik direktörün de farklı kişilik olduğunu kaydeden Webo, "Haberi aldığımda takım arkadaşlarım gibi ben de şaşırdım. Bu hayat da değişiklikler içinde geçen bir hayat. Bizim de görevimiz işimizi yerine getirmek. Teknik direktörümüzün ve teknik ekibimizin isteklerini amaçları doğrultusunda yerine getirmektir. Biz de bu şekilde takıma faydalı olmaya çalışıyoruz; ama dediğim gibi şaşırtan bir karar oldu gelişen olaylar." şeklinde konuştu.

'Gol Krallığı'

Webo, son olarak gol krallığı gibi bir hedefinin olup olmadığı yönündeki soruya şu karşılığı verdi:

"Bu sene önümüzdeki en büyük hedef lig şampiyonluğudur. Eğer gol kralı olurum, lig şampiyonulğunu kazanamazsak bu benim için hiçbir anlam ifade etmez. İlk hedefimiz takım olarak oynadığımız kulvarlarda başarıyı yakalamak. Daha sonra böyle bir durum olursa farklı bir durum olur. Ancak şu an itibariyle böyle bir düşüncem ya da kafamı oraya doğru verdiğim bir nokta yok."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN