Cardozo Fener'de

Cardozo Fener'de
Cuma 19.07.2013

Cardozo artık Fenerbahçeli. Sarı-lacivertliler, dün Lizbon'da 3.5 saat süren bir pazarlık sonucu Benfica'yı ikna etti. Son noktayı başkan Aziz Yıldırım koyacak. Üç yıllık sözleşme imzalanacak olan golcü futbolcuya yıllık 2.8 milyon euro ödenecek

Fenerbahçe, Oscar Cardozo transferinde nihayet mutlu sona ulaşıyor. Sarı-lacivertliler adına menajer Ahmet Bulut ve bir kulüp yetkilisi dün Lizbon'daydı. Kulübün yetki verdiği bu isimler, Benficalı yöneticiler ve Oscar Cardozo ile bir araya geldi. Taraflar 3.5 saat süren toplantı sonrası prensip anlaşmasına vardılar. Uzun süren pazarlıkların ardından Fenerbahçe, Benfica kulübünü ikna etti. Fenerbahçe'nin ödeyeceği bonservis bedelinin 6.2 milyon euro olduğu öğrenildi. Bu çok sürpriz bir rakam. Zira ortada 12-13 milyon gibi bonservis ücretleri dönüyordu. Noktanın konulması için hafta sonunda Başkan Aziz Yıldırım'ın da bulunacağı son görüşme bekleniyor. Sarı-lacivertliler 3 yıllık sözleşme imzalatacağı Cardozo'ya senede 2.8 milyon euro ödeyecek.

ARTIK BU İŞ BİTMİŞTİR
Portekiz basını da "Artık bu iş bitti" diye yazıyor. A Bola gazetesi, 2 gündür Fenerbahçe ile Benfica ve Oscar Cardozo arasında yaşanan gelişmelere yer verirken, Türkiye'ye gitmekten başka bir alternatifi düşünmeyen Paraguaylı yıldızın, Benficalı yetkilileri sarı-lacivertlilerin teklifini kabul etmeleri için baskı yaptığını yazdı.
DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA