Cardozo Bank

Cardozo Bank
Pazartesi 22.07.2013

Paraguaylı yıldız, daha gelmeden servet kazandırdı. Menajerinin attığı Türkçe tweet'ler taraftarı heyecana boğarken, 72 saatte 2 bin 100 kombine satıldı, kasaya 3 milyon TL girdi. Transferi halinde piyasaya sürülecek Cardozo formalarının satışından ise 10 milyon TL gelir hedefleniyor

F.Bahçe'de idari menajer Hasan Çetinkaya'nın Cardozo'nun transferini bitirmek için Portekiz'e gitmesi, ardından Paraguaylı golcünün menajerinin attığı Türkçe tweet'ler taraftarı heyecana sevk ederken, bunun ekonomik yansıması da iki günde kendini gösterdi. Kombine satışları son 15 günde oldukça yavaş seyir gösteriyordu, hatta 35 bin seviyesinin üzerine çıkıldığı için durma noktasına gelmişti. Ancak Cardozo ile ilgili söylentiler ayyuka çıkınca, kulüpte bir anda hareketlenme başladı. Cuma sabahından itibaren sadece 72 saatte tam 2100 kombine satıldı. 2 günde kulübün kasasına yaklaşık 3 milyon TL girdi.

ESAS VURGUN 10 NUMARADA

Fenerbahçe'de Cardozo ile ilgili asıl proje ise '10 numara projesi'... Sarı-lacivertli kulüp bu hafta içerisinde imza atması beklenen Paraguaylı yıldıza 10 numaralı formayı verecek. Transfer gerçekleşirse, çarşamba günkü forma tanıtımında 10 numarayı Oscar Cardozo giyecek. Cardozo'nun formasından rekor satış ve büyük bir gelir hedefleyen Fenerium yetkilileri, 30 yaşındaki yıldızın adının yazılı olduğu formaları satışa sunmaya hazırlanıyor. Hedefi ise 100 binin üzerinde satış. Bu gerçekleşirse, Roberto Carlos'un 100 bin forma satışı rekoru kırılacak, kasaya 10 milyon TL girecek.

'PARA KAZANARAK GÖNDERMEK BAŞARI'
Benfica'nın efsane isimlerinden Miguel Vitor, "Cardozo'nun teknik direktör Jesus'a yaptığı hareket bugüne kadar gördüğüm en kötü ve çirkin hareketti. Onu para kazanarak göndermek büyük başarı olacak" dedi.

Volkan DEMİR
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN