Web Sürümüne Geç

  Başa dönülebilir

  Başa dönülebilir
  25 Temmuz 2013, Perşembe

  Şike davasında yeni belgelerin ortaya çıkması veya mevcut belge ve delillerin sahte olduğunun anlaşılması halinde, sanıklar hakkındaki yargılama yeniden yapılabilir

  Yargıtay Başsavcılığı, şike dosyasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu birçok sanık için mahkemenin verdiği cezaların onaylamasını istedi. Peki, Yargıtay bu cezaları onarsa ne olur? Hukuki süreç kesinlikle bitmiş sayılmaz. Başkan Yıldırım'ın avukatları, olumsuz bir karar çıkması ihtimali üzerine şimdiden harıl harıl B planı için çalışıyor.

  YENİDEN YARGILAMA
  Görüşüne başvurduğumuz ceza hukukçusu Avukat Zelal Kartal, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Ceza Mahkemeleri Kanunu'nun 311. Maddesi'nde belirtilen yeni olaylar ve belgelerin ortaya çıkması veya mevcut belge ve delillerin sahte olduğunun anlaşılması veya maddede sayılan diğer koşulların varlığı halinde, yargılamanın yeniden yapılması hukuken mümkün olacaktır. Son dönem hukuk sistemine giren bir olağanüstü kanun yolu da, Yargıtay kararı kesinleştikten sonra Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkıdır."

  Emre BOL
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN