Web Sürümüne Geç

Başka çareleri kalmadı

Başka çareleri kalmadı
Perşembe 26.07.2013

Cardozo'da işler Fener'in istediği gibi gidiyor. Paraguaylı golcüye Rusya ve İngiltere'den de teklifler var ancak bu tekliflerin hiçbiri Fenerbahçe'ninki kadar doyurucu değil. Direnci iyice kırılan Benfica'nın kadro dışı bıraktığı Cardozo'yu Fenerbahçe'ye vermekten başka çaresi kalmadı

Benfica'da teknik direktör Jorge Jesus'un raporu doğrultusunda 26 kişilik kamp kadrosuna alınmayan Oscar Cardozo için Fenerbahçe artık bir kader oldu. Gelişmeler, sarı-lacivertliler için oldukça olumlu. Benfica'nın 15 milyon euro'da diretmesi üzerine "Bu parayı vermemiz imkansız. Elimizde başka seçenekler var" diyerek 'tok alıcı'yı oynamaya başlayan Fenerbahçe, bu stratejiden sonuç almak üzere. Paraguaylı golcüye Rusya ve İngiltere'den de bazı teklifler var ancak hiçbiri Fenerbahçe'nin teklif ettiği 12 milyon euro'nun üzerine çıkamıyor.

12 MİLYON EURO'YU KABUL EDECEKLER
Bu durumu iyi kullanan sarı-lacivertli yönetim, Emenike ve Demba Ba kozunu da kullanarak beklemeye geçerken, Portekiz kaynaklı iddialarda, "Benfica'nın, kadro dışı bıraktığı Cardozo'yu Fenerbahçe'ye satmaktan başka çaresi yok. Türklerin tekilf ettiği 12 milyon euro'yu kabul etmek zorundalar" ifadelerine yer veriliyor.

PORTEKİZ'E KAMP KURDUK
Fenerbahçe'nin Cardozo transferi için tam yetki verdiği Ahmet Bulut da, pazarlıkta gelinen son noktayı aktardı. Bulut, bu tür transferlerin hemen bitmesinin çok zor olduğunu görüşmelerin sürdüğünü ancak henüz kesin sonuç alınmadığını ifade ederken, "Cardozo için Portekiz'e kamp kurduk. Sonuç almak için farklı stratejiler geliştirdik. Neticeye ulaşabilmemiz için 1-2 güne daha ihtiyacımız var. Sonrasında transfer netleşecek" ifadelerini kullandı. Cardozo'nun da gergin bir bekleyiş içinde olduğu vurgulandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN