Cardozo veya Emenike Fener'de

Cardozo veya Emenike Fener'de
Cumartesi 27.07.2013 19:21

Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz, Cardozo veya Emenike'den birinin önümüzdeki hafta sarı lacivertli formayı giyececeğini açıkladı. Yılmaz, Aziz Yıldırım'ın görev süresiyle ilgili de, "Başkan, ne idüğü belirsiz kulüp başkanlarının lafıyla gitmez" dedi

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Toplantıda konuşan Genel Sekreter Talat Yılmaz, Başkanı Aziz Yıldırım'ın, genel kurul üyelerinin seçtiği müddetin sonuna kadar görevinin başında kalacağını söyledi. Yılmaz, "Başkan, ne idüğü belirsiz kulüp başkanlarının lafıyla gitmez" dedi

BU KADAR OLAY RASTLANTI DEĞİL
Sözlerini kutsal ay Ramazanda olduğumuzu hatırlatarak başlayan Talat Yılmaz, hoşgörünün hakim olması gereken bu ayda maalesef bazı dillerin kin kustuğunu söyledi. Talat Yılmaz, "3 Temmuz 2011 de başlayan ve halen devam eden 4 koldan bizi saran bir olayla karşı karşıyayız. Son günlerdeki gelişmeleri hep beraber yaşıyoruz. Bu kadar olayın peş peşe gelmesinin bir rastlantı olmadığı konusunda hem fikir olmamaız gerekir. Bu olaylarla mücdele etmek ancak sizlerle mümkün olabilir. Biz kendimize ve davamıza hakkılılğmıza inanıdığmız içni sonun akadar mücdele edeyirouz. Söz konusu olan şahıslar değil, Fenerbahçe'dir" dedi.

GİZLİ BİR EL VAR
Mehmet Akif Ersoy'un "Yumuşak başlı isem sanmayın uysal koyunum. Kesmeye gelir fakat çekmeye gelmez boynum" dizelerini yineleyen Talat Yılmaz, bu mücadelenin gerçek nedeninin şahıslara yönelik olduğunu söyledi. Yılmaz, "Bu mücadele bizim başımızı almaya yönelik. Başımızın çekmeye gelmediğmii göstermeliyiz. Bugünlerde bu kadar zorluk içinde 2 yılı aşan bir sürede sanki üzerimizden bir silindir gemişken, her şeyle mücadele ederken, bir taratan CAS bir tarafnda Disiplin Kurulu ile uğraşırken, bazı haddini aşan insanların Fenerbahçe'ye yaptıklarını hepiniz görüyorsunuz. Bu kadar olayı bir araya getiren gizli bir el var, ama kim olduğunu bilmiyoruz" diye konuştu.

FEZLEKEYE GÖRE TÜRKİYE'DE SUÇSUZ KALMAZ
Davanın devam eden sürecini aktaran Yılmaz, bazı kişilerin hiç üstüne vazife değilken ve hiç üşenmeden polis fezlekesini İngilizceye tercüme ederek UEFA'ya gönderdiğini söyledi. Yılmaz, "Fezleke gitmez. Fezlekeye bakacak olursanız Türkiye'de suçsuz insan kalmaz. 107 yıllık kubülü linç etmeye çalışanlar var. Birileri Fenerbahçe'yi başkan ve yöneticleri üzerinden yok etme mücadelesi veriyor. Bu bir kara lekedir. Futbol dünyasında bir temizlik yeni bir başlangıç yapmak istiyorsak o zaman dönelim 80-85'ten başlayalım. Futbolun içindeki çirkinlikleri temizleyelim. Kimin temiz, kimin kirli olduğu ortaya çıksın. Bunu sadece Fenerbahçe üzerinden yapmaya kalkmayın" dedi.

PARA NEREDE? ALAN NEREDE?
Talat Yılmaz, "Bugün birlik olmak zamanı. Kulübü, yönetimi, başkanı savunma zamanı. Eğer suçlu olsaydı yöneticler mücadele etmezlerdi. 'Biz yaptık' derlerdi. Para nerede? Alan nerede? Maçı oynayan nerede? Bir tek şey var. Bu kara lekeyi ancak ve ancak hukuk bilgsiine tecrübesine vicdanına inandığmız yüksek yargıdaki hakimlerimiz temizler. Onlardan istediğimiz; Fenerbahçe Kulübü olarak bu dosyanın içine; hiçbir siyasi baskı olmaksıznı bu dosyaya bakın ve bu kirliğli önleyin" dedi.

BİZ SUÇSUSUZ
Meselenin yalnız Fenerbahçe'nin değil Türk Futbolunun hatta Türk Sporunun sorunu olduğunu söyleyen Yılmaz, "Bir olay oluyor. Siz Fenrebahçe üzerinden Türk Futbolunu, Türk Sporunu dünyaya rezil mi etmek istiyorsunuz. Biz suçsuzuz. diyoruz. Biz başka bir ülkenin takımı değiliz. Marka değeri diye bir şey var. Bu devletin savcılarından, bu ülkeden sporu spor olmakatan çıkaranlara müdahale etmesini Fenerbahçe Kulübü olarak istiyoruz" dedi.

CARDOZO YA DA EMENİKE'Yİ ALACAĞIZ
Kurul toplantısına katılan üyelere teşekkür eden Talat Yılmaz: "Çok teşekkür ederiz, iyi ki varsınız böyle bir günde buralara geldiniz; Kulümbümüze ve Yönetimimize sahip çıktınız. Profesyonel Futbol Takımımız Cardozo ile Emenike arasında; her ikisyle de pazarlık halindeyiz. Bunlardan birisiyle anlaşacağız. Önümüzdeki hafta bunlardan birisini biterebileceğimizi umuyoruz. Bu arkadaşın bonservis beldelinin yarısını, yöneticilerimiz ve dışarıdaki ardaşalardan 4 kişi beraber karşılayacaklar" dedi.

NE İDÜĞÜ BELİRSİZ BAŞKANLARIN LAFIYLA...
Spekülasyonlara neden olan Başkan Aziz Yıldırım'ın görev süresi hakkında da açıklamalar yapan Yılmaz, "Bu kürsüden konuştuğu için hiç kimse ihraç edilmez kulübe tuzak kuranlarla işbirliği yapanlar, kulübün tüzüğü gereği cezalandırılırlar. Başkanımız Aziz Yıldırım Fenerbahçe Genel Kurul üyelerinin seçtiği müddetçe Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başındadır. Başkan, gazete başlıklarıyla, ne idüğü belirsiz kulüp başkanlarının lafıyla gitmez. Başkan giderse bu genel kurul tarafından gönderilir, onun dışında gitmez. Biz sonuna kadar onun arkasındayız" diyerek sözlerini tamamladı.

PROVOKASYONA DİKKAT

Konuşmasının son bölümünde, "Bu toplantıyı provoke etmek isteyenler olabilir. Onların oyununa gelmeyin" diyen Talat Yılmaz şubelere yapılan transferler ve sporcularımızın kazandığı başarılardan bahsederek konuşmasını tamamladı.
Etiketler Fenerbahçe, Futbol
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN