Yıldırım sadece seçimle gider

Yıldırım sadece seçimle gider
Pazar 28.07.2013

Talat Yılmaz'dan Başkan'a tam destek: Aziz Yıldırım, genel kurul üyeleri seçtiği sürece başkandır. Gazete başlıkları ve ne idüğü belirsiz başkanların sözüyle gitmez. Sonuna dek arkasındayız

Fenerbahçe'nin olağan Divan Kurulu dün yapıldı. Başkan Aziz Yıldırım'ın kongre tarihini açıklaması beklenen toplantıya genel sekreter Talat Yılmaz'ın açıklamaları damga vurdu. Talat Yılmaz, "Genel kurul üyeleri seçtiği müddetçe Aziz Yıldırım başkan olarak kalacaktır. Görev süresinin sonuna kadar da başkanımızdır" şeklinde konuştu.

YA CARDOZO YA EMENİKE

Talat Yılmaz, transfer konusunda da önemli açıklamalar yaptı. Yılmaz, "Cardozo ve Emenike ile pazarlık halindeyiz. Bunlardan birisiyle anlaşacağız. Bu oyuncuların bonservislerini yöneticilerimiz ve dışarıdaki arkadaşlardan 4 kişi (Aziz Yıldırım, Nihat Özdemir, Ali Koç ve Ferit Şahenk) karşılayacak" dedi. Yılmaz, kurul toplantısına gelenlere "Kulübe sahip çıktınız, ayağınıza sağlık. Böyle bir günde geldiniz" diyerek teşekkür etti. Genel sekreter, CAS konusunda "Biz kendimize ve davamızdaki haklılığımıza inandığımız için sonuna kadar mücadele ediyoruz. Söz konusu olan şahıslar değil, Fenerbahçe'dir" diye konuştu.

NE İDÜĞÜ BELİRSİZ!

Başkan Aziz Yıldırım'ın görev süresi hakkında da açıklamalar yapan Yılmaz şunları söyledi: Bu kürsüden konuştuğu için hiç kimse ihraç edilmez. Kulübe tuzak kuranlarla işbirliği yapanlar, kulübün tüzüğü gereği cezalandırılırlar. Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe genel kurul üyelerinin seçtiği müddetçe Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başındadır. Başkan, gazete başlıklarıyla, ne idüğü belirsiz kulüp başkanlarının lafıyla gitmez. Başkan giderse bu genel kurul tarafından gönderilir, onun dışında gitmez.

GİZLİ BİR EL VAR
Talat Yılmaz, şike soruşturmasında Fenerbahçe'nin yıpratılmasının "planlı" bir olay olduğunu söyledi. Yılmaz, "Fezlekeye bakarsanız Türkiye'de suçsuz kalmaz. Bazı kişiler üzerine vazife değilken polis raporlarını UEFA'ya tercüme etti. Türk sporunu temizlemek istiyorsanız 1980-85'lerden başlanmalı" dedi. Yılmaz, kulübün zor bir dönemden geçtiğini, her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirtip, "Bu ülkenin markasına daha fazla zarar vermeyin" diye konuştu.

Volkan DEMİR
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN