Emenike sistemime daha çok uyar

Emenike sistemime daha çok uyar
Pazartesi 29.07.2013

Ersun Yanal, "Cardozo'da şartlar ağır gelirse başka isimlere de bakabiliriz. Emenike alternatif olabilir. Oynatmayı düşündüğüm dikine hızlı sisteme daha uygun" dedi. Gözler şimdi yeniden Rusya'ya çevrildi

Fenerbahçe'nin her konuda anlaşma sağladığı Cardozo transferinde her gün yeni gelişmeler yaşanırken, kafalar iyice karıştı. Son gelen bilgiler, sarı- lacivertlilerin Paraguaylı golcüye karşılık Benfica ile 12 milyon euro+ 3 milyon euro bonus karşılığında anlaştığı yönündeydi. Portekiz basını da haberi bu şekilde verdi, Cardozo'nun Türkiye'ye gitmek üzere bavullarını hazırladığını yazdı. Önceki akşam ise divan kurulu toplantısında genel sekreter Talat Yılmaz, "Cardozo ve Emenike'nin şansları eşit. İkisinden birine birkaç gün içinde imza attıracağız" şeklinde sürpriz bir açıklama yaptı.

BAŞKANLA ÖZEL GÖRÜŞME
Peki ne oldu da Emenike işi de birden ciddiye bindi? Bunun ana nedeninin teknik direktör Ersun Yanal'ın başkan Yıldırın ile yaptığı çok özel bir görüşmede gizli olduğu kaydedildi. Yanal'ın bu görüşmede Yıldırım'a, "Cardozo son vuruş ustası bir golcü. Fiziksel özellikleriyle de Türkiye'de çok iş yapar. Ancak mali şartlar uymuyorsa başkasına bakalım. Emenike alternatif olabilir. Ayrıca Emenike benim oynatacağım dikine hızlı sisteme daha çok uyum sağlayabilir" dediği kaydedildi.

ROTA RUSYA'YA ÇEVRİLDİ
Bunun üzerine Aziz Yıldırım ve ekibi, inadı bir türlü kırılmayan Benfica'nın yanı sıra Yanal'ın da Emenike'yi istemesiyle rotayı yeniden Spartak Moskova ile görüşmeler yapmak üzere Rusya'ya çevirdi. Her iki oyuncunun da fiyatının aynı olduğu (15 milyon euro), son tercihin Yanal ve yönetimin yapacağı görüşmeden sonra verileceği bildirildi.

Volkan DEMİR
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN