F.Bahçe Ülker'den imza şov

F.Bahçe Ülker'den imza şov
Pazartesi 29.07.2013 20:06

Sarı lacivertli takım, anlaşmaya vardığı basketbolcular Kleiza, Bjelica ve Zoric ile sözleşme imzaladı

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Ülker, anlaşmaya vardığı Litvanyalı Linas Kleiza, Sırp Nemanja Bjelica ve Hırvat Luko Zoric ile resmi sözleşme imzaladı. Ülker Sports Arena'da sarı-lacivertli taraftarların önünde düzenlenen ve Fenerbahçe Kulübü Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Hakkı Yılmaz'ın da katıldığı imza töreninde, Bjelica ile Zoric üçer, Kleiza da iki yıllık sözleşmeye imza attı.

BAŞARININ OLDUĞU YERDE OLMAK İSTEDİM
Litvanyalı oyuncu Linas Kleiza, büyük hedefleri olan bir kulübe geldiğini anlatarak, "Başarının olduğu yerde olmak istedim ve burayı seçtim. Bunun olacağına inanıyorum. Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası'nda şampiyon, Avrupa Ligi'nde de başarılı olabilecek bir takımız. Çok büyük bir taraftar kitlesi var. İstanbul çok büyük bir şehir, kulüp de tarihi olduğu için böyle bir seçim yaptım" ifadelerini kullandı. Fenerbahçe Ülker'e gelirken NBA'de oynayan milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun fikrini alıp almadığıyle ilgili bir soru üzerine Kleiza, "Hidayet arkadaşım ama çok hızlı bir karar vermek zorundaydım. 10 dakika içinde bu kararı verdim. O yüzden kimseden fikir alma şansım olmadı" dedi.

TEKLİF GELİNCE DÜŞÜNMEDEN KABUL ETTİM
Sırp oyuncu Nemanja Bjelica, Fenerbahçe Ülker'e gelerek hayatının en önemli kararlarından birini aldığı kaydederek, "Bu büyük camianın ve taraftarın sahip olduğu kulübün bir parçası olduğum için çok mutluyum. Obradovic gibi bir hocadan teklif gelince kabul etmemek için deli olmanız gerekiyor. Caja Laboral'da sezon bittiğinde NBA'ye gitmeyi düşünüyordum ama Obradovic'ten teklif gelince hiç düşünmeden kabul ettim" diye konuştu.

BÜTÜN KUPALARI ALMAK İÇİN SAVAŞACAĞIZ
Hırvat oyuncu Luka Zoric ise Avrupa Ligi'nde bir çok takımdan teklif almasına rağmen başında Zeljko Obradovic olduğu için Fenerbahce Ülker'i tercih ettiğini belirterek, "Obradovic'in olduğu yerde olmak istedim. Yeni bir takım olduğumuz için biraz zamana ihtiyacımız var ama bütün kupaları almak için savaşacağız" şeklinde görüş belirtti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN