"F.Bahçe'nin kurası ayarlandı"

"F.Bahçe'nin kurası ayarlandı"
Pazartesi 29.07.2013 19:38

FIFA menajeri Mithat Halis, Şampiyonlar Ligi'ndeki F.Bahçe-Salzburg eşleşmesi ile ilgili şok bir iddia ortaya attı: Nordjeland, Grashopers gibi takımların arasından Salzburg’un Fenerbahçe’ye çıkması tesadüfle açıklanamaz. UEFA, Fenerbahçe’yi eletmek için böyle bir kura yaptı

Fenerbahçe'nin UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Red Bull Salzburg ile eşlemesiyle ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan FIFA menajeri Mithat Halis UEFA'nın Fenerbahçe'yi eletmek için kuradaki en güçlü rakip olan Salzburg'u sarı lacivertlilerin karşısına çıkarttığını öne sürdü. İşte Halis'in programdaki o açıklamaları:

BAŞKANLARI KESİN EMİR VERDİ
"Fenerbahçe çekebileceği en zor kurayı çekti. Gerçekten çok tehlikeli bir takım. Şampiyonlar Ligi'ne kalmak istiyorlar. Başkanları Rudi Theierl neredeyse bir emir verdi. Şampiyonlar Ligi'ne kalmaları için. Takımları hazır her anlamda. İki lig maçında toplam 10 gol attılar. Ritim açısından çok daha iyi. Austria Wien maçını Ersun Yanal'la izledik. Fenerbahçe'nin ritmini bulması ligin 4. ya da 5. Haftasını bulur. Fenerbahçe'de fizik gücü yüksek oyuncular var. Kuvvete dayalı oyuncular çok. Bu nedenle Fenerbahçe çok kötü bir kura çektiler."

BU KURA TESADÜF OLAMAZ
"Nordjeland, PAOK, Zulte Waegem, Metalist Kharkiv ve Grashopers gibi takımların arasından Salzburg'un Fenerbahçe'ye çıkmasının tesadüfle açıklanamaz. Bu kura nasıl çıktı, beni şaşırttı gerçekten. Geçen sezon Real Madrid ve Barcelona'yı eşleştirmeye çalışıyorlardı. Şimdi böyle bir eğilim doğrultusunda bu kûra ortaya çıktı. Hakikaten böyle. Kafamda şüphe var. Fenerbahçe'yi eletmek amacıyla mı böyle bir kura yaptılar?"

F.BAHÇE UEFA'YA BELA OLACAK
"Daha önce yazılanlar oldu. Tesadüfen bu kadarı olmaz. Böyle manipüle işlerine girerler mi girmezler mi? Fenerbahçe'ye ekarte etmek için en güçlü takımı çıkarttılar. Ben böyle bir kaygı taşıyorum. Fenerbahçe, UEFA'nın başına bela olacak. Ne yapacaklarını bilmiyorlar. Devam etse büyük dert, devam etmezse daha az dert. Kafamda bir soru işareti var. Tesadüf olamaz. 5'te 1 her zaman mı böyle denk gelir."

EN GÜÇLÜ TAKIMIN ÇIKMASINI İSTEDİLER
"Futbolu kirleten büyük firmalar var. Bunları futbolu manipüle ediyorlar. Naklen yayın gelirleri var. Sponsorlar var. Böyle bir karmaşık ilişkiler ağları var. Milli takımların sponsorlar çok güçlü. Red Bull, Salzburg'u finanse ediyorlar. Salzburg güçlü bir takım, en güçlü takımın Fenerbahçe'ye çıkmasını istediler. Fenerbahçe kadar güçlü ekonomik açıdan. Oyuncuları Fenerbahçe'ninki kadar pahalı. Fenerbahçe diğer olası rakipleri hakemler onları tutsa bile eleyebilirdi. Fenerbahçe'nin konumu UEFA'yı çok rahatsız ediyor."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN