Gerekeni yapacağız

Gerekeni yapacağız
Perşembe 01.08.2013 00:39

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Salzburg'la Kadıköy'de oynayacakları maçta gerekeni yapacaklarını ve Şampiyonlar Ligi'ne kalacağını söyledi

UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında Salzburg'la 1 - 1 berabere kalan Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, "Fenerbahçe 4 haftalık süreci, oynadığı resmi müsabakayı tamamladı. Bugün maçın son 30 dakikasında oynadığımız futbolun zamanını uzatmalıyız. Gün geçtikçe bunu gerçekleştireceğiz. Maçın ilk devresi bitti. İstanbul'da ikinci devreyi oynayacağız. Burada bizi destekleyen gücümüzü aldığımız taraftarlarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

HIZLI VE HAZIRDILAR
Salzburg'un hızlı ve hazır bir takım olduğunu dile getiren Ersun Yanal, "Biz 4 haftalık bir takımız. Sow ve Kuyt kısa süredir bizimle. Bu süreçte ilk resmi maça çıktık. Yaklaşık 8 haftadır birlikte oynayan geçen yıldan oturmuş bir kadrosu olan bir rakiple oynadık. Oyunu kontrollü bir şekilde oynamak ve planlı bir şekilde gitmek istiyorduk. Rakibi izledik sizler de gördünüz. Futbol çok disiplinli ve sistemli oynanması gereken bir oyun. Fenerbahçe her geçen gün daha iyisini yapacak tecrübeli ve iyi bir takım. Gerekeni de Kadıköy'de yapacak." ifadelerini kullandı.

DEVLER LİGİ'NE GİTMEK İSTİYORUZ
Yanal, sözlerini şöyle tamamladı: "Fenerbahçe maçı kazanmak için arzusunu sahaya koyduğunda ki ben bunu böyle istiyorum. Son 30 dakikada da bunu gördünüz. Bunun dakikalarını her geçen gün daha da uzatarak performans vermeye başlayacak.Ve biz Şampiyonlar Ligi'ne kalmak istiyoruz. Bütün oyuncularımızın motivasyonu bu yönde ve Şampiyonlar Ligi'ne kalacağız."

SALZBURG: UMUTLUYUZ
Salzburg Teknik Direktörü Roger Schmidt ise sonuç olarak üzgün olduklarını belirterek, "Çok pozisyona girdik ve atamadık. Biz bu maçtan sonra da umutlu bakıyoruz. Biliyoruz Fenerbahçe evinde güçlü bir takım ve çok zor bir deplasman olacak; ama savunmamız bugün rakibimize fazla pozisyon vermedi. Bu nedenle umutlu bakıyoruz." diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN