Web Sürümüne Geç

  Kalite farkı

  Kalite farkı
  25 Kasım 2013, Pazartesi Güncelleme: 01:17

  Fenerbahçe, futbolcularının iş bitiriciliği ile kazanmayı başardı. Maç başlar başlamaz Webo ile gol geliyor ve 'F.Bahçe açık farkla kazanacak' havasına giriyorsunuz. Ancak sonra tempo düşüyor. F.Bahçe biraz da şansıyla kazanıyor

  Milli maç arası F.Bahçe'ye yaramamış. O, 35-40 dakika tempolu oynayan Fener, Antalya'da yok. Maç başlıyor "F.Bahçe açık farkla kazanacak" havasında. 1-0'dan sonra sarılacivertlilerin temposu düşüyor. Antalyaspor aman aman bir takım olmamasına rağmen Fenerbahçe karşısında rahat bir futbol oynuyor. Bu rahatlık sonrasında da aradığı gole ulaşıyor. Karşılaşmanın geneline bakıyorsunuz uyutan bir maç. Ama Fenerbahçe'deki futbolcuların kalite farkı neticeye tesir ediyor. Mesela Emmanuel Emenike bir pozisyonda patlıyor, Antalyaspor defansı onu tekmeyle bile durduramıyor. Ve maçı çeviriyorlar.

  12 puan
  Fenerbahçe 90 ve artılarda 4 maçtır kazanıyor. Yani 12 puan. Bunların bazılarını maçı bırakmadan aldılar. Ama dün gece şans F.Bahçe'nin yanındaydı. Tabii her zaman böyle olur mu? Ofsayt bayraklarına bakıyorsunuz bence hepsi doğru. Hakemlik derseniz fazla bir şey yok. Sarı-lacivertli oyuncular yaptıkları faulden sonra aniden patlama yapıp hakemin üzerine yürüyorlar. İtirazlarla da kart görüyorlar. Dün hakem böyle kritik bir noktada Egemen'e sarı kartı gösterdi. Kendi de rahatladı, Egemen de, maç da.

  Pirinçteki taş gibi
  Hakemlerin sahada kendilerini sıkıştıran, kendilerini tribüne şikayet eden, maçı rahat ettirmeyen futbolcuları pirinçten taş ayıklar gibi ayıklayıp, hem onları hem kendini rahatlatması gerekir. İki takımdan da çok iyi oynayan oyuncu yok. İyi oynayan derseniz Antalyaspor'da biraz Emrah derim. Maç zevksiz, heyecansız, futbolsuzdu.

  Düşür, kart gör!
  Futbolcular şunu iyi bilmeli, tabii eğer profesyonelse. Birinci dakikada saçma sapan kart alacağına, 90. dakikada Emenike'yi ceza sahasına girmeden indireceksin. Sarı alacaksın, hatta kırmızı göreceksin. Ama takımına puan kazandıracaksın. Ama Türkiye'de oyuncuların çoğu bu bilinçte değiller. Bu kartları gerektiği yerlerde göreceksin. Saçma sapan 'kredi kartı kullanır gibi' değil. Antalyalı oyuncu 90'da Emenike'yi düşürse bu karşılaşma berabere sonuçlanırdı. Düşüren oyuncu da (kırmızı görse bile) kahraman olurdu.

  Yanal'ı bazı oyuncular eziyor mu?
  Maçın hakkı beraberlikti. Fenerbahçe maçı isim farkıyla kazandı. Bakınız maç yazısını yazarken bile cümlelerde zorlanıyorsunuz. Neden? Maçta heyecan da yoktu, kalite de yoktu, ondan. Cristian Baroni iyi değil, Emre Belözoğlu iyi değil. Koşan Alper'i çıkarıyorsun yerine Emenike'yi alıyorsun, tamam da Alper'den önce daha bu takımdan çıkacak futbolcu var. Eğer daha evvelki teknik direktörler gibi Ersun Yanal da bazı futbolcular altında
  eziliyorsa o kendi bileceği iş. Böyle kazanırsın ama bu her zaman sürmez.

  Eskiye rahmet okutuyorlar
  Eski F.Bahçeli Serkan Balcı ve Vederson'u Antalyaspor'da seyrederken şaşırdım. Eski günlerine rahmet okutuyorlar. Serkan'a bakıyorum, Emenike basıp gidiyor, Serkan arkadan nöbetçi memur gibi seyrediyor. Koşmak zahmetinde bile bulunmuyor. Demek ki bu tip oyuncuların son durağı Antalyaspor olsa gerek. Veya diyorlar ki "Ne kadar ekmek, o kadar köfte."
  Yükleniyor