İstediğinde dağıtıyor

İstediğinde dağıtıyor
Pazartesi 30.12.2013

Fenerbahçe dün ilk yarıda 2. viteste oynadı, baktı ki bu yetmiyor vitesi yükseltti ve farka koştu. İstediği zaman TEM'de 200 km hıza çıkabiliyor. Bu tempoya Türkiye'de hiçbir takım dayanamaz

Fenerbahçe dün Kayserispor karşısında İstanbul trafiği gibiydi. Ne demek bu? Sarı-lacivertliler maçın ilk yarısında 2. viteste mücadele etti. 2. vitesle maça başladı, 2. vitese taktı ama devamını getirmedi. İstanbul trafiği gibi yavaştı. Fenerbahçe baktı ki 2. vites yetmeyecek, ikinci yarıda 3. vitese taktı, vites artırdıkça da farkı açtı. 5. golü bulunca da yeniden vitesi düşürdü. Yani Fenerbahçe istediği zaman TEM otoyoluna çıkıyor. 200 basıyor, istediği zaman da Haliç Köprüsü'ndeki gibi 2. vitese düşürüyor temposunu. Yani rakipleri karşısında ne isterse onu yapıyor. Dün Kayseri karşısında ortaya koyduğu futbol, Süper Lig'in ilk yarısının özeti gibiydi. Sarılacivertli takım bu ligi istediğini gösteriyor. Gerçekten de 8 puanlık farkı fazlasıyla hak etti, ligin ilk yarısını sürklase etti. Ayrıca kaliteli bir kadrosu da var. Golleri atan futbolculara baktığımızda bunu daha net görüyoruz. Sow bir röveşata yaptı auta gitti, sonra vole ile gol attı. Emenike neden 13 milyon euro? Çünkü güçlü. Dün attığı golde topu kaleci, rakip futbolcular, hatta taraftar bile görmedi. Sadece topu ağlarda gördüler. Fenerbahçe'nin temposuna Türkiye'de birkaç takım hariç kimse ayak uyduramıyor. İstedikleri zaman yarım saatte her rakibi dağıtabileceğini gösteriyorlar. Futbolcular istedikleri zaman istedikleri sonucu almayı başarıyorlar.

ŞAMPiYONLUĞA ÇOK YAKINLAR
Baroni, dün tam bir orta saha gibi oynadı. Ne yapması gerekiyorsa onu yaptı. Ancak geçtiğimiz hafta Karabük karşısında bunu görememiştik. Ayrıca Gökhan Gönül de haftalar sonra muhteşem bir performans gösterdi. Caner yine inanılmazdı. Ben sezon başında forvet hattından zaten çok şey bekliyordum, beni yanıltmadılar. Fenerbahçe uzatmalarda 4 gol buldu bu sezon. Bu ne demek? Hücum oynuyorsun demek. Rakibi abluka altına alıyorsun, kazanmayı düşünüyorsun demek. Şampiyonluğu istiyorlar. O kadar çok faul yapmalarının altında yatan sebeplerden biri de bu. Coşkularının karşılığında gol bulmamaları zaten mucizelere bağlı oluyor.

1 NUMARA CANER

Caner geldiğinden bu yana kendini geliştiriyor, performansının üzerine koyuyor. Takım için çok yararlı bir futbolcu ve benim için bir numara.

ARADA SIKLET FARKI VAR
Kayseri savunması Fenerbahçe'nin geldiği her hücumda pozisyon verdi. Kayseri önemli bir kulüp ama sıklet farkı var. Kayserispor'un devre arasında çok ama çok transfer yapması lazım. Özellikle savunma ve orta saha almaları lazım. Bir an önce harekete geçmeliler.

KULÜPLER DÜŞÜNMELi
Artık ara transfer dönemi geldi çattı... Ülkemize gelen futbolcular korkunç paralar alıyorlar. Kulüplerimizin de durumu ortada... Gerekli yerlere, gerekli oyuncular alınacaktır. Ama kulüplerimiz bir kez daha durup düşünmek zorunda kalacak. Çünkü birkaç ay önce dolar ve euro ne kadardı, şimdi ne kadar? Öyle uçuk rakamlara futbolcu alma dönemi bitti. Çünkü euro olarak ödediğin zaman net bir tablo ortaya çıkıyor ki; bu da kulüplerimizi zor durumlara düşürebilecektir. Fenerbahçe'nin bence transfere ihtiyacı yok. Şampiyonluk ruhunu yakalamış durumda. Bu çok
önemli bir kriterdir.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN