Şampiyonluk sözü

Şampiyonluk sözü
Pazartesi 30.12.2013

Ersun Yanal: İkinci yarı fikstürüne aldırmıyoruz. Deplasmanda en çok kazanan takımız. Taraftarımıza, 'şampiyon olacağız' diye söz verdik. Bunun sonunu getireceğiz tabii ki

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, 41 puanla lider tamamladıkları sezonun ilk yarısını, farkı daha da artırabilecekleri bir dönem olarak değerlendirirken, ikinci yarıda bu performanslarını devam ettireceklerini söyledi. Ersun Yanal Kayseri galibiyetini ve ilk yarıyı şöyle değerlendirdi: "Devreyi puan farklarıyla kapattık. Bana göre fark daha fazla olmalıydı. Fenerbahçe olarak belirli performans kriterleri oluşturmuştuk ki bu kriterler maçın ikinci yarısında baskın bir şekilde ortaya çıktı. Bu performanstan dolayı oyuncularımın hepsini kutluyorum." Geçen haftaki Karabükspor yenilgisine de değinen Yanal, "Türkiye'de futbol iyi sahalarda, iyi atmosferlerde, iyi zeminlerde oynanmalı. Ülke olarak hak ediyoruz. Lig olarak da hak etmeliyiz" şeklinde konuştu.

KARAKTERLİ BİR TAKIMIZ
Yanal, ikinci yarıdaki fikstür dezavantajının hatırlatılmasının üzerine, "Elbette kolay maç yok. Deplasmanda en çok maç kazanan takımız. Çok karakterli oyunculara sahibiz. Taraftarımıza, 'şampiyon olacağız' diye söz verdik. Bunun sonunu getireceğiz tabii ki" dedi.

TRANSFERLE İLGİLİ HİÇBİR PLANLAMA YOK
Ersun Yanal, gündemlerinde transfer olup olmadığı sorusuna ise şöyle yanıt verdi: Şu anda transferle ilgili hiçbir planlamamız yok. Ama Fenerbahçe gibi güçlü bir takımda her zaman transfer gündemdedir. F.Bahçe'nin çıkarları, menfaatleri doğrultusunda ne gerekiyorsa o yapılır. Şu anda 24 kişiyiz, bu kadromuzla yola devam ediyoruz."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN