Tartışılmaz galibiyet

Tartışılmaz galibiyet
Pazartesi 30.12.2013

F.Bahçe ile Kayserispor arasındaki fark siyah ile beyaz kadar. Bobo'nun şok golü gelmeseydi belki maç 1-0 bitecekti. F.Bahçe attıkça gaza bastı, gaza bastıkça attı

Fenerbahçe, tartışılmayacak bir galibiyet aldı. Penaltı var mıydı, faul var mıydı, auttan gol mü oldu gibi hiçbir şeyi tartışmaya gerek yok. İki takım arasındaki fark siyah ile beyaz kadar belli. Aslında Fenerbahçe 1-0 önde devam ederken rakibin de zayıf ve güçsüzlüğünü fark edince maçı eveleyip geveliyordu. Ne zaman Bobo'dan gol yedi, Fenerbahçe kendine geldi. Hani kalp atışlarında "Bu adama ne oluyor dersin" hatta kalbi durur, sonra bir şok verirler aslanlar gibi olursun. Dün gece de F.Bahçe öyle oldu. Kayserispor iyi oynamamasına rağmen "Birkaç akın yapar ve gol bulur mu acaba. Çünkü bu F.Bahçe çok da iyi oynamıyor" derken Bobo'nun şok golü F.Bahçe'yi kendine getirdi.

GOLLERDE HATADAN ÇOK BECERi VAR
Güzel goller seyrettik. 'Defans hataları var' diyebiliriz. Ama gollerde daha fazla beceri vardı. Şut atmadan gol atmak zor. Gol atma niyeti ile vurursun auta gider. Hatta taca bile gidebilir. Ama topa vurmadan da gol olmaz. Bobo'nun golünden sonra F.Bahçe hepsini denedi, meyvelerini de topladı. Yalnız şunu söylemeden geçemeyeceğim. F.Bahçe hücum ettikten sonra eğer rakip çabuk kontraya çıkarsa sarı-lacivertliler çok açık veriyorlar. Çünkü ligdeki her takım Kayserispor değil. Biraz kontrollü oynayan Karabük karşısında F.Bahçe'nin bu zaafları net gözüktü.

BERABERE BİTSE...
Skor, maçın hakkını gösteriyor. Karşılaşmada F.Bahçe puan kaybetse Kayseri'nin iyiliğinden değil, Fener'in laubaliliğinden olurdu.

MASKELi BARONi!

Cristian Baroni, penaltı golünü attıktan sonra kafasına bir maske geçirdi. Bu tarz olaylarda bir ceza maddesi yok. Forma çıkarmaya, altındaki yazıyı göstermeye sarı kart var. Ancak bu gibi durumlarda temsilci ve hakem bunu raporuna yazar. Kararı ise Futbol Federasyonu verir.

OFSAYT KAÇTI

Hakem için zor bir maç olmadı. Caner'in gördüğü ilk sarı kart doğru. Daha sonrasında eline çarpan topta kart olmaz. Kolunu, elini kurtarma şansı yok. F.Bahçe'nin kazandığı penaltı kararı doğru. Bir de Bobo'nun pozisyonu var, ofsayt değil. Yardımcı hakem bayrağı kaldırdı, bayrak yanlış. Hakemler genelde iyiydi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN