Derbinin kralı Fener

Derbinin kralı Fener
Salı 31.12.2013

Sarı-lacivertlilerin futbol, basketbol ve voleybol takımları, 2013 yılında oynadığı 25 derbi maçın 18'ini kazanıp G.Saray ve Beşiktaş'a fark attı

Türk sporunun devleri Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın, geride kalan 2013 yılında futbol, basketbol ve voleybol branşlarında ligde yaptıkları derbi maçlarında, en başarılı ekip Fenerbahçe oldu. 2013 yılında İstanbul'un köklü kulüpleri futbol, erkek ve kadın basketbol ile erkek ve kadın voleybol branşlarında birbirleriyle toplamda 35 mücadelede karşı karşıya geldi. Bu maçlarda 18 galibiyet elde eden Fenerbahçe takımları, seyircilerini en fazla sevindiren taraf oldu.

BEŞİKTAŞ 2 KEZ KAZANABİLDİ

Sarı-lacivertlileri 14 galibiyetle Galatasaray, 2 galibiyetle Beşiktaş izledi. Fenerbahçe'nin 3 branştaki takımları, Galatasaray ile 17, Beşiktaş ile 8 lig maçında karşı karşıya geldi. Sarı Kanarya, Galatasaray karşısında 12, Beşiktaş önünde ise 6 galibiyet elde ederken, bu karşılaşmalarda 5 kez sarı-kırmızılılara, 1 kez de siyah-beyazlılara boyun eğdi. 2 karşılaşma ise berabere bitti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN