Web Sürümüne Geç

Ceza polemiği

Ceza polemiği
Cuma 31.01.2014

Sarı-lacivertli kulüp, Tahkim Kurulu'na başvuracak Cezaya neden olan süre konusunda tartışmalar başladı

PFDK, Torku Konyaspor ile oynanan Süper Lig maçında taraftarların kötü ve çirkin tezahürat yapmasından dolayı F.Bahçe'ye 1 maç seyircisiz oynama ve 150 bin TL para cezası verdi. Açıklamanın ardından tartışmalar başladı.

12 saniye mi!... 24 saniye mi!...

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçe'nin dosyasını görüşürken 2 üyenin muhalefeti ile karşılaştı. Disiplin Kurulu üyelerinden Fahri Gültekin ve Ahmet Yavaşacı 1 maç seyircisiz oynama cezasına kötü ve çirkin tezahüratın 24 saniye, değil 12 saniye ve geriye kalan 12 saniyenin topluluk dışı olduğu gerekçesiyle karşı çıkıp muhalefet şerhi koydu. Oylama sonunda sarı-lacivertli kulübe Gültekin ve Yavaşacı'nın karşı oylarına rağmen 4'e 2 oy çokluğuyla 1 maç seyircisiz cezası verildi.

Fenerbahçe, Tahkim'e gidecek

F.Bahçe'nin hem karara hem de değişen talimatın eşitlik ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle Tahkim'e gideceği öğrenildi. F.Bahçe bu talimat değiştiğinde çirkin kötü tezahürat konusunda 5. ihlal sınırında olduklarını bunun da diğer takımlar ile eşit olmadığını, bundan dolayı haksızlık olduğunu ve bu talimatın Fenerbahçe'ye uygulanamayacağını belirtti. Toplam 12 saniyeden ceza alan Fenerbahçe'de yönetim yarın bir basın toplantısı yapacak.
Etiketler Futbol, Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN