Fenerbahçeli taraftarlar TFF'ye yürüdü

Fenerbahçeli taraftarlar TFF'ye yürüdü
Cumartesi 01.03.2014 16:55

Fenerbahçeli taraftarlar, Spor Toto Süper Lig'de son haftalarda yaşanan hakem hataları ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Disiplin Kurulu'nun (PFDK) sarı-lacivertli takıma verdiği cezalar nedeniyle TFF binasına protesto yürüyüşü düzenledi.

Fenerbahçeli taraftar gruplarından birinin düzenlediği organizasyonda, İstinye'deki bir alışveriş merkezi önünde toplanan sarı-lacivertliler, buradan TFF'nin binasına doğru yürüyüşe geçti. "TFF istifa, yeter Yıldırım Demirören" pankartı taşıyan taraftarlar yürüyüş sırasında "Şampiyon olmamız engellenemez" şeklinde tezahüratlar yapıp, TFF ve hakemlerin yanı sıra, rakipleri Galatasaray ve Trabzonspor'a yönelik tepkilerini dile getirdiler.

Taraftarlar, yürüyüş sırasında çevredeki binaların birinde Galatasaray bayrağının sallanmasına tepki gösterdiler.

İşaret fişeği bina içine girdi

Yürüyüş nedeniyle çevik kuvvet ekiplerinin TFF'nin bulunduğu binanın önündeki yolu kapatarak geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Yolun yanındaki parka barikat kuran polis, taraftarları bu parka yönlendirdi. Meşaleler yakan taraftarların bazıları TFF'nin bulunduğu binaya doğru işaret fişekleri attı. Fişeklerden birisi binanın camını delerek içeriye girdi. Taraftarın attığı işaret fişeklerinden bazıları da polislerin koruma kalkanlarının önüne düştü. Taraftarlar işaret fişeği atmamaları yönünde uyarıldı.

Daha sonra taraftar temsilcileri taşıdıkları siyah çelengi TFF binasının girişine bıraktılar. Taraftar temsilcisi Yücel Aslan, burada yaptığı açıklamada, son zamanlarda sarı-lacivertli takım aleyhine yapılan hakem hataları ve TFF'nin verdiği cezalar nedeniyle bu yürüyüşü düzenlediklerini belirterek, "TFF'yi protesto ediyoruz ve istifaya davet ediyoruz. İnşallah futbol takımımız, hakem hatalarına maruz kalmadan sezonu şampiyon olarak tamamlayacaktır. Yeter ki engeller olmasın" diye konuştu.

Çelengin bırakılmasının ardından taraftarlar bir süre daha tezahüratlar yapıp bina önünden ayrılmaya başladı. Bazı taraftarların attığı yabancı maddeler polislerin üzerine geldi. Polisler bir taraftarı gözaltına aldı. Bazı taraftarların da TOMA ve polislerin üzerine taş attığı görüldü. Diğer taraftarların, taş atan grubu uyarırken, sarı-lacivertliler tezahüratlar eşliğinde bina önündeki parktan ayrıldı.

Protesto sırasında TFF önünde çok sayıda çevik kuvvet ekibi ve 3 adet TOMA hazır bekletildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN