Saygım koltuğa Yıldırım'a değil

Saygım koltuğa Yıldırım'a değil
Salı 04.03.2014

Rüştü, çok konuşulacak sözlere imza attı: Aziz Yıldırım'ı sevmem, karşılaşmak da istemem. Başkanlık koltuğuna oturduğu için saygı duyarım. Görevi bıraktıktan sonra ona saygı da duymam. Beni tüm camialar sever

F.Bahçe'nin eski kalecisi Rüştü Reçber, çok konuşulacak sözler söyledi. Radyospor'dan Özgür Sancar'ın sorularını cevaplayan Rüştü, "Aziz Yıldırım'ı sevmem, karşılaşmak istemem. Onun oturduğu koltuk çok değerli. Başkan olduğu için saygım var. Başkanlığı bırakırsa saygım da biter" ifadelerini kullandı. Aziz Yıldırım ile ilişkisinin başkanlığı dışında bir anlam taşımadığını da belirten ünlü spor adamı, "Benim bazı değerlerim vardır. Eğer değer yargılarımın dışına taşarsam ödün veririm. Aziz Yıldırım'ı sevmiyorum ama kin de duymuyorum" diye konuştu. Şike süreciyle ilgili de konuşan Rüştü Reçber şunları söyledi: İnsanlar sürecin başından beri durumu iyi incelerse neyin ne olduğunu görürler. Kişisel olarak yaptıklarınız sizi bağlar. Ama sorumlu kişiyseniz kurumları da (F.Bahçe'yi de) bağlar.

BEN HEP OMURGALI DURDUM
Kişisel çıkarlar peşinde koşmadığını belirten Rüştü, "Hep omurgalı durdum. Karakterimden taviz vermedim. Aldığım kararların hep arkasında durdum, verdiğim sözleri tuttum. Öyle olmasaydı omurgasız olurdum" diye konuştu. F.Bahçe'den sonra Beşiktaş'ta forma giydiğini de ekleyen milli kaleci sözlerini şöyle tamamladı: Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan başka Galatasaraylılar ve Trabzonsporlular da bana saygı duyuyor. Bu önemli bir konu. İkincisi özel yaşantımda nasıl bir imaj bıraktığın da önemli. Her yerde iyi bir iz bırakmışım. Benim için '3 S' vardır. Sevgi, Samimiyet ve Saygı. Sabır da bunun içine eklenebilir. Bu duyguların biri olmadığı yerde bulunmak istemem. Tüm yaptığım işlerde bunlara dikkat ettim.

TERİM HER ŞEYİ KENDİ YAPMAK İSTİYOR
Fatih Terim'in göreve gelmesiyle Milli Takım'daki görevini bırakan Rüştü, "Amacım Türk futboluna katkı yapmaktı ama olmadı. Ben anlaşmamı Futbol Federasyonu ile yapmıştım. Terim gelince Yıldırım Demirören ile görüştüm ve göreve devam edemeyeceğimi ilettim" diye konuştu. Rüştü, Fatih Terim'in her şeyi kendisinin yapmak istediğini ve bu yolda ilerlediğini de sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN