Yargıtay bilmecesi

Yargıtay bilmecesi
Çarşamba 05.03.2014

"Şike dosyası Yargıtay'da yeniden incelenecek" iddiası ortalığı karıştırdı, F.Bahçe'de büyük hareketlilik yaşandı. Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin gelen itiraz dilekçelerini incelemeyi sürdürdüğü, "yeniden inceleme kararı alma" gibi bir usul bulunmadığı bildirildi

Şike Davası'nda Yargıtay Başsavcılığı'nın "dosyayı yeniden incelemeye aldığı" şeklindeki YARSAV (Yargıçlar ve Savcılar Birliği) iddiası, dün bir anda heyecanlı saatler yaşanmasına neden oldu. YARSAV'ın sabah saatlerinde resmi twitter hesabından "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Fenerbahçe/ şike dosyasını yeniden incelemeye aldı" şeklinde bir bilgi paylaştı. Bunun ne anlama geldiği büyük merak konusu olurken, Anadolu Ajansı'nda bir haber servis edildi. Söz konusu haberde, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Futbolda Şike Davası'nda Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin kararıyla ilgili gelen itiraz dilekçelerini incelemeyi sürdürdüğü, "yeniden inceleme kararı alma" gibi bir usul bulunmadığı bildirildi. Haberin devamında ise şu ifadelere yer verildi:

İTİRAZ ÇALIŞMASI SONUÇLANMADI
"Gelen itiraz dilekçelerinin sayısının fazla olması nedeniyle tüm dilekçeleri toplamak isteyen Başsavcılık, itirazlar tamamlandığında veya sayısı azaldığında dosyayla ilgili çalışmasını tamamlamayı planlıyor. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Daire kararına itiraz etmezse dosyayı İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderecek. Mahkeme, infaz işlemlerini tamamlayıp dosyayı İnfaz Savcılığı'na ulaştıracak. İnfaz Savcılığı, Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu ceza alan sanıklar için infaz süresi hesaplayarak, gerekenler için yakalama kararı çıkaracak. Başsavcılık, sanıkların lehine itiraz ederse dosya Yargıtay Ceza Genel Kurulu'na gidecek."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN