F.Bahçe'ye yeni ceza verilemez

F.Bahçe'ye yeni ceza verilemez
Pazar 09.03.2014

UEFA Tahkim Kurulu Başkanı Marquez: Biz TFF'ye karışamayız. UEFA olarak cezayı belirledik ve dosyayı kapattık. Türkiye'de kararlar farklı işleyebilir. Bu bizi ilgilendirmez

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın gelecek sezon için Avrupa'daki durumlarının ne olacağı ve bunun da lige yansımaları hakkında herkes UEFA'nın yapacağı açıklamaları beklerken UEFA'nın kilit isimleri önemli açıklamalarda bulundu. Kadir Has Üniversitesi tarafından düzenlenen konferansa katılan UEFA Tahkim Kurulu Başkanı Pedro Tomas Marquez UEFA'nın konuyla ilgili yeni bir ceza vermeyeceği gibi böyle bir konunun gündemlerinde olmadığını belirtti. "Türk yargısı, şike dosyasıyla ilgili yeniden yargılama yapılmasına karar verirse siz de Fenerbahçe'ye verilen iki yıllık cezayı yeniden değerlendirir misiniz?" sorusu yöneltilen Tahkim Kurulu Başkanı, "Biz varsayımla hareket etmeyiz. Bu durum, UEFA'nın kararını etkilemez. Çünkü bu bizim inancımız. Benim görüşüm, yüksek mahkeme kararını vermiştir, biz de cezai kısmını bitirmişizdir. F.Bahçe ve Beşiktaş'ın dosyası kapanmıştır" dedi.

UEFA'nın kararlarını etkilemez
Pedro Tomas Marquez sözlerini şöyle tamamladı: Ülkede yaşayacağınız değişikler ya da ceza kanunu ile ilgili değişiklikler, süreçler, onlarla ilgili kararlar, UEFA'nın kararlarını etkilemez. Çünkü bizim kararlarımız; kendi inançlarımızla, niyetlerimizle ve adalet sağlama amacımızla, kurallarımızla tutarlıdır. Türkiye de kararlar verilmiştir ama onlar farklı işleyebilir.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN