Uçan Nijeryalı

Uçan Nijeryalı
Pazar 09.03.2014

Meksika maçı için Türkiye'den Almanya'ya, ardından Atlanta'ya geçen Emenike, uzun ve yorucu yolculuğun ardından İstanbul'a geldi. Bugün de Trabzon'a uçacak olan oyuncu, İstanbul'a döndüğünde 35 saat seyahat etmiş olacak

Deplasmanda yarın Trabzon ile kritik bir maça çıkacak olan F.Bahçe'de, Emenike'nin 1 haftalık milli takım kampı boyunca yaptığı uzun yolculuk endişe yarattı. Golcü oyuncu, geçen pazartesi Nijerya Mili Takım kampına katılmak için Türkiye'den Almanya'nın Frankfurt kentine oradan da aktarmalı uçuşla ABD'nin Atlanta şehrine gitmişti. Perşembe günü TSİ gece 03.30'da başlayan Meksika maçında forma giydi. Nijerya'nın hocası Stephen Keshi, 0-0 biten karşılaşmada 6 oyuncu değişikliği yapmasına rağmen Emenike'yi 90 dakika sahada tuttu.

FORMA ŞANSI VERECEK Mİ?
Golcü oyuncu maç sonrası dönüş için de aynı yöntemi izledi. Atlanta'dan Frankfurt'a uçan Emenike, buradan aktarmayla 17.00'de İstanbul'a ulaştı. Emenike bugün 15.00'te de Trabzon'a uçacak. Oradan yaklaşık 45 dakika yolculukla Rize'ye gidecek. Pazartesi maçtan hemen sonra da Trabzon'dan ayrılacak. Böylece Fenerbahçe kafilesi, yarın gece geç saatlerde İstanbul'a döndüğünde Emenike 33.5 saati hava yolculuğu olmak üzere toplamda 35 saat seyahat etmiş olacak. Yanal'ın yarınki karşılaşmada ilk 11'de sahaya sürmesi beklenen Emenike'nin bu uzun ve yorucu yorgunluğun ardından nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu!..
BİZE ULAŞIN