F.Bahçe'nin kaybı 100 milyon dolar

F.Bahçe'nin kaybı 100 milyon dolar
Pazartesi 10.03.2014

Abdullah Kiğılı şike soruşturması döneminde Şampiyonlar Ligi'ne gidememekten dolayı 100 milyon dolarlık bir zarara uğradıklarını söyledi

F.Bahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, Özel Yetkili Mahkemeler'in kapatılması ve İlker Başbuğ'un tahliye olmasıyla ilgili gelişmeleri değerlendirdi. Kiğılı, başkan Aziz Yıldırım'ın bireysel olarak Anayasa Mahkemesi'ne tahliye isteğini ilettiğini belirterek, "Ümidimiz var. Toplum zaten her şeyi görüyor. Girişimlerimizin neticesini bekliyoruz" dedi.

Bu farkı beklemiyordum

Kiğılı, "Son başkanlık yarışında siyasi baskı iddiaları gündemde. Siz yönetim olarak bu baskıyı ne kadar hissettiniz?" şeklindeki bir soruya da şu cevabı verdi: "Vallahi ben hiç hissetmedim, çok enteresan. Karşı tarafta olanlar da bizden, camianın içinden olan insanlardı. Arkadaşlarım vardı, normal karşıladım. Ama öyle bir baskı olduğunu ben hissetmedim. Sonuç, kongre üyelerinin Aziz Yıldırım'a olan bağlılığını gösterdi. Ciddi bir farkla kazandı. Bu kadar fark olabileceğini hiç tahmin etmiyordum.

Yöneticilik aşk işi
Kulüp yönetimi seçilirken nasıl bir denge gözetilir? Zengin olmak, iktidara yakın olmak mı yoksa renk aşkı mı?" sorusuna ise Kiğılı bilinen, beklenen cevabı verdi: "Fenerbahçe'yi iktidarlar yönetmiyor. İktidarın Fenerbahçe üzerinde, yönetim kurulu üzerinde baskısı olması mümkün değil. Zenginliğe gelince, burada önemli olan çok zengin olmak değil, bu işi iyi bilen olmak" Kiğılı, Trabzonspor derbisi hakkında da şöyle konuştu: "Trabzonspor Başkanı beyanatları ile ateşi körüklüyor. Fenerbahçe ile ilgili alınan kararlar UEFA'dan çıktı. Fenerbahçe'nin kupasının alınması mümkün değil."

Soruşturma dönemi kaybı 100 milyon dolar
Kiğılı, "Yönetim olarak inanılmaz bir çalışma içine girdik. Her şeye rağmen borçları 50 milyon dolar azalttık. Avrupa'ya gidemediğimiz için 20-25 milyon dolar kaybettik. Bunu birkaç yıl ile çarptığınızda kayıp en az 100 milyon dolardır" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN