"Böyle öfke görmedim"

"Böyle öfke görmedim"
Salı 11.03.2014 13:58

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, ülkesinde yayın yapan De Telegraaf gazetesine verdiği özel röportajda Trabzonspor maçıyla ilgili "Hayatımda böyle öfke görmedim" dedi

De Telegraaf gazetesi, "Kuyt hayatı için koşmak zorunda kaldı" başlığıyla verdiği haberinde, yıldız oyuncunun Trabzon'da futbol hayatının en tehlikeli anlarından birini yaşadığını belirtti.

Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Dirk Kuyt ise gazeteye yaptığı değerlendirmede, "Çok tehlikeliydi, şimdiye kadar böyle bir şey yaşamadım. Bu denli bir öfkeye ilk kez şahit oldum" ifadelerini kullandı.

Maçtan bir gün önce de Trabzon yerine Rize'de konaklamak zorunda kaldıklarını belirten Kuyt, sahaya atılan maddelerden dolayı korner atışı dahi kullanamadıklarını kaydetti.

Karşılaşmada 1-0 öne geçtikten sonra daha çok kendi güvenliklerini düşündüklerini anlatan Kuyt, hakemin maçı tatil etmesiyle soyunma odasına koştuklarını ve kendilerini, polis ve güvenlik görevlilerinin koruduğunu belirtti.

"Türk derbisi havai fişeklerden dolayı yarıda kaldı" başlığıyla haberi veren AD ve De Volkskrant gazeteleri de maçın, ilk yarının uzatma dakikalarında sahaya atılan yabancı madde ve havai fişeklerden dolayı hakem tarafından tatil edildiğini ifade etti.

Fenerbahçe ceza alanına atılan havai fişek görüntülerinin yer aldığı bir videoyu da internet sitesine koyan De Volkskrant, Fenerbahçeli futbolcuların kornerleri polis koruması altında kullandığına dikkati çekti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN