Sokakta çatışma!

Sokakta çatışma!
Salı 11.03.2014

Derbi yarıda kaldı, stat içindeki olaylar dışarıda daha da arttı. Maç sonrası stat çevresinde toplanan gruplar, yaptıkları barikatları ateşe verdi. Polis biber gazı sıktı, çıkan olaylar sonrası 12 polis ve onlarca taraftar yaralandı

Derbinin yarıda kalmasıyla ortaya çıkan gerginlik, karşılaşma sonrasında da Trabzon sokaklarında devam etti. Sahaya atılan yabancı maddeler nedeni ile Bülent Yıldırım tarafından tatil edilmesi sonrası, bazı taraftarlar protokol tribün çıkışında toplandı. Bu kişilerin, stat çevresi önünde bekleyenlere taş ve çeşitli cisimler atmaya başlaması üzerine takviye çevik kuvvet ve güvenlik güçleri olay yerine geldi. Protokol tribünü çevresinde güvenlik şeridi oluşturan polis, olayların devam etmesi üzerine taraftarlar dağıtmaya başladı. Bazı grupların dağılmaması üzerine polis, biber gazı kullandı. Biber gazı nedeniyle çok sayıda polis ve taraftarın etkilendiği gözlendi.

7 ŞEHİRDEN TAKVİYE POLİS ÇAĞIRILDI

Stat çevresinde bekleyen gruplar, bazı yerlerde oluşturdukları barikatlarda ateş yaktı. Stat çevresine çok sayıda takviye polis gelirken "Akrep" diye tabir edilen araçlar da bölgeye getirildi. Çıkan olaylarda çok sayıda taraftar ve polis yaralandı. Trabzon Emniyeti, 7 şehirden gelen takviye polislere rağmen olayları durdurmakta zorlandı. Çok sayıda ambulans stada nakledildi. Polisin attığı gaz bombasından dolayı onlarca taraftar hastaneye kaldırıldı. İlk belirlemelere göreolaylarda 12 polis yaralanırken, yaralı polisler stat içindeki soyunma odasına taşındı ve burada tedavi edildi.
Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN