Bu nasıl bir nefret

Bu nasıl bir nefret
Çarşamba 12.03.2014

Hollandalı yıldız Dirk Kuyt, yarıda kalan derbiyle ilgili, "Ben daha önce böylesine bir nefret görmedim. Dışarıda yüzü kana bulanmış polisler vardı" yorumunu yaptı

Fenerbahçe'nin tecrübeli oyuncusu Dirk Kuyt, Hollanda basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Daha önce böyle bir şey yaşamadığını belirten Hollandalı oyuncu, "Çok tehlikeli bir ortam vardı. Ben hayatımda daha önce böyle bir şey yaşamadım. Dışarıda yüzü kana bulanmış polisler vardı ve zırlı araçlara bindirerek tahliye ettiler" dedi. Daha önceki sezonlarda oynanan maçlar ile bu sezonki Trabzon mücadelesini kıyaslayan Kuyt, "Önceki maçlar için çılgınlık demiştik ancak bu maç ile mukayese edince adeta sakin kalıyor. Ben daha önce böylesine bir nefret görmedim" ifadelerini kullandı. Özellikle Caner'in zor anlar yaşadığı korner pozisyonlarına da değinen deneyimli oyuncu şöyle devam etti:

GÜVENLİĞİMİZİ DÜŞÜNDÜK
"Sahaya 15 santim boyutlarında çakı ve bıçak atıldı. Korner kullanmaya giden oyuncularımıza tuğlalar, telefonlar, havai fişekler, hatta ve hatta kapı kolu bile atıldı. Rakibimizden ziyade kendi güvenliğimizi düşünür hale geldik. Polisler bizi kendi kalkanları ile korudular ve sonunda takım arkadaşım Volkan Demirel'in yanına havai fişek patlayınca maçın hakemi 'Bu kadar yeter' diye düşündü ve maçı iptal etti."

KAPIYI KİLİTLEDİK
Kuyt, olayların dozunun artmasıyla kendilerini soyunma odasına attıklarını ve kapıyı kilitlediklerini belirterek, "Şansımıza yakınlarda polis vardı ve soyunma odasına kadar bize eşlik etti. Gerçekten tarifi olmayan olaylar, adeta savaş gibiydi. Volkan'ın formasında yanık izi vardı! Türkiye ligi daha çok duygularla oynanan bir lig ancak bu futbol anlayışı gözden geçirilmeli" yorumunu yaptı.

DİĞER
Etiketler Fenerbahçe, Kuyt
Yükleniyor
SON DAKİKA