Büyük kaçış!

Büyük kaçış!
Çarşamba 12.03.2014

Fenerbahçe'nin Avni Aker'de yaşadıkları Hollywood filmlerine taş çıkarttı. Futbolcuların soyunma odasındaki çaresiz bekleyişi sürerken, başkan Yıldırım, tüm takımı helikopterle stattan çıkarmak istedi. Ancak gece görüş kabiliyetli helikopter bulunamayınca 'yanıltma' planı devreye sokuldu. Bir otobüs stat dışında yem olarak bekletildi, Fenerbahçeli futbolcular zırhlı araçla havalimanına kaçırıldı

Fenerbahçeli futbolcular, hakemin maçı tatil etmesiyle yaklaşık 3.5 saat Trabzon Avni Aker Stadı'nda mahsur kalırken, takımın yaşadığı gergin anlar ve stat dışına kaçırılışı Hollywood yapımı aksiyon filmlerine taş çıkarttı! İşte müthiş kaçışın öyküsü:

STAT ÇALIŞANLARI DIŞARI
Güvenlik güçleri, dışarıda bekleyen binlerce öfkeli Trabzonspor taraftarı nedeniyle soyunma odasında bekleyen Fenerbahçelilere koruma kalkanı oluşturdu. Stat çalışanlarını bile çıkaran polis, stat içi güvenliğini garantiye aldıktan sonra bir çıkış yolu bulmaya çalıştı. Fenerbahçeliler önce ambulanslarla götürülmek istendi. Bu amaçla saha içine ambulanslar getirildi ancak yöntem güvenli bulunmayınca bundan vazgeçildi. Gergin bekleyiş sürerken Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya'nın telefonu çaldı. Arayan, başkan Aziz Yıldırım'dan başkası değildi. Takımın can güvenliğinden endişe eden başkan, "Çıkamayacak durumdaysanız size havalimanına kadar götürecek bir helikopter göndereyim" teklifinde bulundu. Fenerbahçeli yöneticiler, başkan Aziz Yıldırım'ın teklifi emniyete ve valiye iletti. Ancak Trabzon'da ve yakın illerde gece uçuş kabiliyeti olan helikopter olmaması nedeniyle plan rafa kalktı.

PİLOT: ACELE EDİN YOKSA...
Kaçış için çözüm yolları aranırken, Fenerbahçe'yi İstanbul'dan Trabzon'a götüren özel uçağın pilotu, Hasan Çetinkaya'yı arayarak, "Sivil havacılık kurallarına göre bu uçakla 01.30'a kadar uçabilirim. Eğer bu süreyi geçerseniz ben sizi uçuramam, başka bir pilotun gelmesini beklemek zorunda kalırsınız. Onun gelmesi de sabah saatlerini bulur" dedi.

KİMSENİN BURNU KANAMADI
Pilotun sözleri durumu daha da güçleştirmiştir. Saatler 00.30'a yaklaşmaktadır ve zaman giderek daralmaktadır. Yetkililer bir süre düşünüp başka bir plan yapar. Stat dışına bir otobüs park ettirilir. Otobüsün Fenerbahçeli futbolcuları havalimanına götüreceği izlenimi yaratılarak öfkeli kalabalık yanıltılır. Fenerbahçe takımı ise arka kapıdan polise ait zırhlı bir araca bindirilerek geniş güvenlik önlemleri altında havalimanına götürülür. Zırhlı araç, yöneticiler için bir tur daha yapar. 'Büyük Kaçış' kimsenin burnu kanamadan gerçekleşir.

EMRE BOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN