İsviçre göründü

İsviçre göründü
Perşembe 13.03.2014

CAS'ın gerekçeli kararını bekleyen F.Bahçe, İsviçre Kanton Mahkemesi'ne başvurarak 'Avrupa'dan men' cezasının kaldırılması için girişimde bulunacak

2010-11 sezonuyla ilgili UEFA Disiplin ve Tahkim Kurulu ile CAS'a giden ancak Avrupa'dan 2 yıl men cezasını iptal ettiremeyen Fenerbahçe son adımı atıyor. Sarı-lacivertliler, bu ay içinde CAS'tan gelecek gerekçeli kararın ardından İsviçre Federal Mahkemesi'nde ve Kanton Mahkemesi'nde UEFA aleyhine dava açacak.

İKİ ÖNEMLİ İTİRAZ YAPACAK

F.Bahçe'nin itirazındaki en önemli nokta, UEFA'nın yerel liglerdeki maçlarla ilgili organizasyondan men cezası veremeyeceği hakkında... Fenerbahçe, "UEFA bizi 2008 ve 2011'de yürürlüğe giren disiplin talimatlarına göre yargıladı. Bu talimatlara göre UEFA yerel liglerdeki maçlar nedeniyle hiçbir kulübe uluslararası ceza veremez. UEFA kendine bu yetkiyi 2013'te verdi. Talimattaki değişiklikler bizi etkileyemez" diyecek. Fenerbahçe'nin itiraz edeceği ikinci önemli nokta, UEFA'nın kişileri yerel liglerdeki olaylar nedeniyle yargılayamaması ve ceza verememesi... Yine Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler hakkında UEFA Disiplin Kurulu'nda soruşturma yapılmış, ancak Disiplin Kurulu müfettişlerden ek savunma istemek üzere dosyayı rafa kaldırmıştı.

TAZMİNAT DA GÜNDEMDE
Fenerbahçe, bu iki ana maddenin bulunduğu itirazlarla, devam eden cezanın iptalini isteyecek. Bunun yanı sıra, mahkemelerden çıkacak karara göre UEFA'dan tazminat da talep edilebilecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN