Trabzonspor'a 6 maç ceza!

Trabzonspor'a 6 maç ceza!
Perşembe 13.03.2014 19:59

PFDK, Fenerbahçe derbisinde yaşanan olaylar nedeniyle Trabzonspor'a 6 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Bordo-Mavili kulüp, bu sezon evinde oynayacağı 4 karşılaşmanın haricinde, gelecek sezonun ilk 2 karşılaşmasını da taraftarlarından yoksun olarak oynayacak.

5+1'LiK CEZA!
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, yarıda kalan derbide yaşanan olaylar nedeniyle bordo mavili kulübün 5 maç seyircisiz oynama cezasına çarptırıldığı fakat Trabzonspor'un ceza sınırında bulunması nedeniyle ekstradan 1 maç daha seyircisiz oynama cezası eklendiği belirtildi. Trabzonspor'a ayrıca 80 bin TL para cezası kesildi.

TFF'den yapılan yazılı açıklama şu şekilde:
TRABZONSPOR A.Ş.'nin, 10.03.2014 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş. - FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içerisinde 4. Kez gerçekleştirilmesinden dolayı takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 80.000. -TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN