Bu başka bir şeydir

Bu başka bir şeydir
Cuma 14.03.2014

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Trabzon-F.Bahçe derbisindeki olaylarla ilgili "Bunu yapanlar taraftar değil. Bu bence başka bir şey" diyerek Aziz Yıldırım gibi "paralel yapı"yı işaret etti

Olaylarla sonuçlanan Trabzonspor- Fenerbahçe maçıyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, açıklamalarda bulundu. 17. Akdeniz Oyunları'nda madalya alan sporcuların ödüllerinin dağıtıldığı törenin ardından basın mensuplarıyla bir araya gelen Kılıç, sporla alakası olmayan hareketleri tasvip etmelerinin, hafife almalarının ve gözardı etmelerinin mümkün olmadığını ifade etti.

'Utanç verici'

Kılıç, "Volkan'ın elinde taşıdığı bir kaya var. Allah muhafaza, atılan kaya oradaki bir futbolcuya, görevliye veya basın mensuplarına gelseydi ölüme bile yol açabilirdi. Bunu yapanlar taraftar değil, ben ona inanmıyorum. Şehrini seven, kulübünü seven birisi o kayayı atmaz. Bu, başka bir şeydir. Bunun uluslararası camiadaki yansımaları hiç hoş değil' dedi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da, "Olayları paralel yapı tezgahladı. Trabzonspor taraftarı masum" demişti.

'ÇOK ACI BiR SORU'
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir gazetecinin "Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüplerinin başkanları arasında bir barış elçiliği gibi bir plan var mı?" şeklindeki sorusu üzerine de "Soru güzel bir soru ama aynı zamanda da acı bir soru. Çünkü bu sorunun aslında hiç sorulmaması lazım. Bu sorunun sorulmasına mahal verilmemesi lazım. İki büyük camianın en üst noktasında olan başkanlardan bahsediyoruz burada" yanıtını verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN