"Penaltı değil"

"Penaltı değil"
Pazar 16.03.2014 21:31

Kayseri Erciyesspor maçında penaltıya neden olan Gökhan Gönül, “Bana göre 1 milyon kere penaltı değil” dedi

Fenerbahçeli Gökhan Gönül, Kayseri Erciyesspor maçında hakemin verdiği penaltı kararına isyan etti. Gençlerbirliği maçındaki Alper'in pozisyonunu örnek gösteren Gökhan şunları söyledi:

Alper'in bir poziyonu vardı, penaltı değil diyenlere, bana göre de bu poziyon 1 milyon kere penaltı değil. Aleyhimize yüzlercesini gördük verilmeyen. Bu basketbol değil ki, hiç mi dokunmayacağız saha içinde rakibe. Penaltı olduğunu düşünmüyorum. Penaltıysa penaltı, değilse de değil dedim bugüne dek. Ben penaltı değil diyorum.

Sakatlığım 1 aydır sürüyor, menisküsümde yırtık var, zorlansam da oynuyorum. Ağrıların şiddeti artınca çıkma gereği hissettim. Tabii bunu çok dile getirmek istemiyorum. Yarın gazetelerde Gökhan fedakarlık yaptı, büyük bunun fedakarlık yazıyorlar, bunun adı fedakarlık değil. Yeri gelince hepimiz bunu yapıyoruz, ben de iyi şeyler katıyorsam sahada olmak isterim. Katamıyorsam da sahada olmam.

Rakiplerimizin puan kaybettiği haftada puan kaybına tahammülümüz yoktu. Aslında maçın başında istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık, burada konuk ettiğimiz birçok rakibin oyun kurmasına izin vermediğimiz maçlar oynadık ama Erciyesspor aksini yaptı. İyi top soktular, biz de sıkıntıyı yaşadık. Tabii maçtan önce aslında çok güzel şeyler vardı. Çocukluğumda defalarca izlemekten bıkmadığım, her izlediğimde 2 dakika sonra ne olduğunu bilmeme rağmen güldüğüm insanları burada görmek beni çok mutlu etti. Futbola bunları katmak lazım aslında. Hababam güm güm güm diye diye çok mutlu olduk."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN