Yanal: Acımasızsık

Yanal: Acımasızsık
Pazar 16.03.2014 22:15

Ersun Yanal, Erciyessporlu Mandjeck'e tepki gösterdi: Emre'ye yapılan fauldeki hareket çok acımasızdı. Bu acımasızlıkları Türk futbolundan çıkarmak lazım

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, K. Erciyesspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. Ersun Yanal, şunları söyledi:

"İkinci yarı çok ritim yakaladık ama ikinci bölge savunmasını iyi yapan bir rakibe karşı oynadık. Farklı skor elde edebilirdik. Sow çok önemli oyuncu. Oyun içi performansı olağanüstüydü. Ne kadar kazanmak istediğini gördük, kendini tutamadı, duygusal görüntü oldu. Skora katkı yapmak için elinden geleni yaptı ama olmadı."

Bir konuya değineceğim. Futbolun önemli figürleri var. Çok önemli oyunculara sahibiz. Bir Emre, bir Kuyt, biri Sow, çok değerli oyuncular. Söylemek zor ama tüm kasıtlı, yaralamaya yönelik hareketlerde kaçınmak gerekiyor. Emre'ye yapılan fauldeki hareket çok gereksizdi. Mandjeck'in hareketi çok acımasızdı. Kuyt'a yapılan hareket var. Bu acımasızlıkları Türk futbolundan çıkarmak lazım. Belirli adamların tepkilerini ön plana çıkarıp günah keçisi yapmamak lazım. Bu insanlara daha saygılı davranmak zorundayız."

Her oyuncu gibi Sow da gol kaçıracak. Atabileceği çok gol olduğunu söyledik. Moussa kendini kanıtlamış bir oyuncu."
Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN