Hemenike

Hemenike
Pazartesi 17.03.2014

Fenerbahçe 1-0 öndeyken Erciyes eşitliği sağlayınca Kadıköy buz kesti. Emenike hemen 1 dakika sonra cevap verdi ve Kanarya'yı zafere uçurdu

Heyecan, umut, sevinç, gözyaşı dolu dizi film gibi bir maç izledik... İki takım 90 dakika kıyasıya savaştı, Erciyes puan için umutlandı, Emenike diziyle gol attı, Sow kaçırdığı goller yüzünden gözyaşlarına boğuldu. Galatasaray ve Beşiktaş'ın berabere kalmasıyla, puan farkını artırma yolunda büyük fırsat yakalayan Fenerbahçe, Erciyes'i yenerek bu şansı iyi değerlendirdi. İlk iki dakikada kalesinde çok ciddi iki pozisyon yaşayan sarı lacivertliler, bu tehlikeleri atlattıktan sonra sazı eline aldı ve 33'te Kuyt'ın füzesiyle durumu 1-0 yaptı. 63'te Gökhan'ın Yasin'e hareketinde Çağatay Şahan penaltı noktasını gösterdi. Atışı kullanan Edinho skoru eşitledi: 1-1.

KALECİ FARKI ÖNLEDİ
Bu golden hemen 1 dakika sonra Emenike sahneye çıktı ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk umutlarını iyice artıran golü diziyle attı: 2-1. Sow üç kez karşı karşıya pozisyonda golü atamayınca sahada hüngür hüngür ağladı. Erciyes kalecisi Gökhan mucizevi kurtarışlarıyla tarihi farkı önledi. Fenerbahçe bu galibiyetle bir maç eksiğiyle puan farkını 5'e çıkardı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN