Caner'de mutlu son

Caner'de mutlu son
Salı 18.03.2014

Aziz Yıldırım ile Caner Erkin, Gaziantep maçı sonrası masaya oturuyor. Teklif; yıllığı 2.5 milyon euro'dan 5 yıllık sözleşme. Maç başı ve bonuslarla Caner'in kazancı 5 yılda 40 milyon TL'yi bulacak

Ve büyük görüşme başlıyor... 1 Haziran 2014 itibariyle bedelsiz olarak istediği takıma gitme hakkı bulunan Caner Erkin'e kulüpten davet geldi. Başkan Aziz Yıldırım, Caner'i ve menajeri Batur Altıparmak'ı transferi görüşmek üzere, G.Antep maçı sonrasında kulübe davet etti.

GÖNÜL VE TOPAL ÖRNEĞİ
Bu sezon sol bekte gösterdiği performansla parmak ısırtan Caner'e 5 yıllık sözleşme önerileceği belirtildi. Şu an yıllık 650 bin dolar artı 20 bin dolar maç başına oynayan oyuncuya ciddi bir zam yapılması bekleniyor. Milli futbolcunun yıllık ücreti Gökhan Gönül ve Mehmet Topal'ın seviyesine çekilecek. Yıllık 2.5 milyon euro civarında bir rakam önerilecek. Caner böylece yaklaşık 40 milyon TL'lik bir kazancın sahibi olacak.

AVRUPA'DAN FAZLA ALACAK
Chelsea, Manchester City, Liverpool, Tottenham, Everton gibi İngiltere'nin önemli takımlarının takibinde olan Caner'in, F.Bahçe'nin önerdiği parayı kazanabilmesi için Avrupa'da en az 4.5 milyon euro bedelli bir sözleşme imzalaması gerektiği belirtiliyor. Çünkü Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde vergiler yüzde 40 ila 50 arasında değişiyor.

İŞ ANTALYA'DA BİTMİŞTİ
F.Bahçe'nin bu sezonki başarısında büyük payı olan Caner Erkin yuvada kalıyor. Uzun süredir Avrupa'nın ünlü takımlarıyla ismi geçen tecrübeli oyuncu aslında çok önceden 'gönülden' imza atmıştı. Başkan Aziz Yıldırım, Antalya'daki devre arası kampında görüştüğü Caner'e "Hakkını alacaksın" sözünü vererek işi bitirmişti.

ADALET İSTİYORUM
Caner'in bu görüşmede, "Fenerbahçe'den ayrılmayı hiç düşünmedim. Burada mutluyum. Menajerim ve ben geleceğimi düşünmek zorundayım. Bu nedenle gelen tekliflere 'hayır' demedik. Ancak öncelik her zaman F.Bahçe'de oldu. Siz söz verdikten sonra benim için bu konu kapanmıştır. Paragöz biri değilim ama takıma katkım göz önüne alındığında bazı oyuncularla aynı parayı almalıyım" dediği öğrenildi.

Volkan DEMİR
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN