Bu cezalar Türk futbolunu bitirir

Bu cezalar Türk futbolunu bitirir
Cumartesi 22.03.2014

PFDK'nın kulüplere yağdırdığı "seyircisiz maç" cezalarına bir tepki de F.Bahçe'nin tecrübeli ismi Kuyt'tan geldi. Hollandalı oyuncu, "Seyircisiz maç cezası büyük haksızlık. Bu cezalar futbolun doğasına aykırı. Türk futbolu bitme noktasına gelebilir" diye konuştu

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldız futbolcusu Dirk Kuyt, 'seyircisiz maç oynama' cezalarına sert bir şekilde tepki gösterdi. Taraftarın büyük özveri ile kombine kart aldığının altını çizen Kuyt, "Bu sistemde, birkaç kişinin olumsuz şekilde bağırması nedeniyle tüm taraftarlar cezalandırılmış oluyor. Bu da büyük bir haksızlık. Hem bizim, hem de rakip takımların seyircileri gönül verdikleri takımlarından uzak kalıyor. Hiçbir futbolcu, taraftarsız maç yapmak istemez. Maçlar mutlaka seyircili oynanmalı. Bu ceza, futbolun doğasına aykırı. Türk futbolunu bitme noktasına getirebilir. Acilen yöneticiler farklı bir çözüm üretmeli" şeklinde konuştu.

WEST HAM KANCAYI ATTI
Bu arada Premier Lig ekiplerinden West Ham'ın, Türkiye'de forma giyen birçok isim gibi, Dirk Kuyt'a da kanca attığı ileri sürüldü. Ada basını, Hollandalı'nın da İngiltere'ye dönmek istediği ve F.Bahçe ile şampiyonluk yaşadıktan sonra kariyerinde bir ilki gerçekleştirip yeniden Premier Lig heyecanı yaşamak istediğini yazdı. W.Ham'dan bir yöneticinin de "Hâlâ Kuyt'ı getirmek için uğraşıyoruz. O bir savaşçı, deneyimli ve İngiltere'deki futbol konusunda tecrübeli" dediği öne sürüldü.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN