Sergen toplantısı

Sergen toplantısı
Cumartesi 22.03.2014

Sarı-lacivertli hoca, Sergen Yalçın'la büyük değişim gösteren Gaziantepspor'un taktik kurgularını bir analiz programıyla deşifre etti. Ersun Yanal şimdi buna göre geliştirdiği karşı stratejiyi futbolcularına ezberlettiriyor

Ligde 28. haftada TT Arena'da oynanacak Galatasaray derbisine kadar puan kaybı yaşamak istemeyen Fenerbahçe, bu hafta deplasmanda Gaziantepspor'u, ardından da Kadıköy'de Bursaspor'u yenmenin ince hesapları içinde.

'Dış saha' korkusu

Sarı-lacivertlilerin ilk durağı Gaziantep. Maçın deplasmanda olması, son dönemde dış sahadaki verimsizlik nedeniyle işleri biraz daha zorlaştırıyor. Bunun bilincinde olan teknik direktör Ersun Yanal, öğrencileriyle sık sık toplantılar yaparak bunun altını çiziyor. Yanal bununla da yetinmiyor. Tecrübeli çalıştırıcı, Sergen Yalçın'la büyük bir değişim göstererek başarılı sonuçlar alan Gaziantepspor'u bir analiz programıyla iyice çözdü.

Videolu brifingler veriyor

Elde ettiği verilere göre bir 'karşı taktik strateji' geliştiren Yanal, şu sıralar bu stratejiyi futbolcularına ezberletmekle meşgul. Yanal, toplantıların yanı sıra takıma videolu brifingler de verirken, Sergen Yalçın'ın taktiğinin kilidinin Traore ve Cenk Tosun olduğunu dile getirdiği, bu iki oyuncuya çok dikkat etmeleri gerektiğini söylediği vurgulandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN