Bir boks maçı gibiydi

Bir boks maçı gibiydi
Salı 25.03.2014

Biri ağır sıklet, biri tüy sıklet. Arada büyük fark var. Bakmayın skorun 3-0 olduğuna... F.Bahçe'ye 7-8 fark gerekseydi onu da yapardı. Bu yıl F.Bahçe'yi yenecek 4 takım yok, fark kaç olur ona bakmalı

Dün geceki maçı bir boks maçına benzetirsek biri ağır sıkletti, birisi tüy sıklet.
Arada büyük fark var.
Kalite farkı zaten tartışılmaz.
Ama bu kadar fizik farkı, dayanıklılık, taktik yani ne ararsanız her şey F.Bahçe'nin lehine. Bakmayın maçın 3-0 bittiğine, aldanırsınız.
Averaj lazım olsaydı 7-8 yapardı F.Bahçe.
Aslında maçın dengesini değiştiren en büyük fark G.Antep'in defansında oynayan iki stoperi. Hani ikinci dünya savaşında Alman tankları vardı, 'kodu mu oturtur' cinsinden. İki stoper rakibe 'kodu mu oturtur' cinsinden değil de 'koyduğun yerde oturur' cinsten.
Sağlarından sollarına dönerken mevsimler ilkbahardan sonbahara geçiyor.
Emenike sağdan aldı, soldan geçti, yandan geçti, sonunda dalga geçti. Perişan etti.
Daha da fazla rezil olmasınlar diye üzerlerine gitmedi.
Allah'ı var kıyak yaptı.
Bu yıl Fenerbahçe'yi bundan sonra yenecek 4 takım yok. O zaman Fenerbahçe zaten şampiyon diyoruz.
Aradaki puan farkı ne kadar olur, ona bakmak lazım.
Tabii bir de ikincilik yarışının nasıl biteceğine...

HAKEMLER, ALAYINIZ BU YIL GRİSİNİZ!

Böyle bir maç oynanıyor, hakemlik hiçbirşeyin olmaması lazım. Ama bizimkilerde bir rahatsızlık var, muhakkak bir halt yapacaklar.
Aynı hakem, aynı maç, aynı iki pozisyon.
Görüntüler olsa ekranı ikiye bölün, sağında birini, solunda birini oynatın, maçı seyretmeyen 100 kişiye sorun. 100'ü de size iki pozisyon için aynı şeyleri söyleyecektir.
Peki maçın hakemi ne yaptı? Caner'in yaptığına es geçti, pozisyon ceza alanı içindeydi ve maç 1-0'dı. O top döndü gitti, F.Bahçe'nin ikinci golü oldu. Aynı pozisyonu 88'de Binya sola yattı ceza alanı dışında çift sarıdan kırmızıdan atıldı.
Şimdi bu hakem arkadaşıma soruyorum.
Birinden biri yanlış. Veya birinden biri doğru.
Bence 88'deki doğru. Yahu hakem kardeşim F.Bahçe'nin sana ihtiyacı yok. F.Bahçe'ye yağ çekmeye de gerek yok. Nasıl olsa maçlarına gidiyorsun. O zaman niye böyle şeyler yapıyorsun? Yakışıyor mu sana? F.Bahçe'nin galibiyetine gölge düşürüyorsun. Ama sizin bir ithal eğitmeniniz var ya o sana gösterir, bu pozisyon siyah mı, beyaz mı yoksa gri mi? Yalnız ben sana bir şey söyleyeyim hakem kardeşim bu sene alayınız grisiniz.
Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN