Fener güçlü ve hızlı

Fener güçlü ve hızlı
Salı 25.03.2014

F.Bahçe maça çok ciddi hazırlanmış.Takımın mücadelesi, fizik gücü ve zor deplasmanda farklı kazanması, şampiyonluğu ne kadar çok istediklerinin göstergesidir...

Fenerbahçe öyle bir deplasmana gitti ki, kazandığı anda ligin bitimine 8 hafta kala en yakın rakibiyle puan farkını çift haneye çıkaracaktı. İlk 4 dakika dışında, karşılaşmanın tamamında takımın ne kadar ciddi hazırlandığını ve ciddi oynadığını gördük.

HER YÖNÜYLE ÇOK GÜÇLÜ

Antep'in sadece maçın başında ve sonunda Mert'in çıkardığı iki uzaktan şutu var. F.Bahçe onun dışında kalesinde ciddi tehlike yaşamadı.
Oyunun tamamında pozisyon üretmeye çalışan, özellikle ilk yarıda topa daha fazla sahip olmaya çalışan bir takım vardı.
Zaman zaman uzun oynayan, (ki elinde Emenike gibi önemli bir silahı var) görerek veya görmeyerek atılan uzun toplarda gücü ve hızıyla üst üste iki gol bulan, rakibinden en az 4 kat fazla korner kullanan, her yönüyle rakibinden çok daha iyi bir Fenerbahçe vardı Gaziantep'te.
Gaziantep yediği golden sonra takım içi organizasyonu tamamen kaybetti, savruk ve disiplinsiz oynadı. Takım içi organizasyonundan bu kadar kopan rakibe karşı oyunun tamamında ciddi oynayan ve çok tecrübeli bir takım olan, üstüne üstlük sezon boyunca tecrübeye coşkuyu da katan F.Bahçe şampiyonluğu ne kadar istediğini bir kez daha gösterdi.
Ligin bitimine kısa süre kala en yakın rakibine 10 puan fark atan takımın mücadelesi, fizik gücü ve zor deplasmanda farklı kazanması teknik adam ve oyuncuların bu işi ne kadar istediklerinin göstergesidir.

HERKESTEN VERİM ALIYOR

Yanal hak ettiği kadar konuşulmuyor.
Bakıyorum yapılanlara başarılı. Her teknik adam büyük bir takıma gelmek ister. Hoca geldi ve başarılı oldu. Kenetlenmiş, kilitlenmiş camiaya geldi. 61 maç yüksek tempolu oynamış bir takımın başına geldi. F.Bahçe geçen sene mayıs ayında final maçlarına çıktı: Lazio, Benfica... Bu takım hedef oynamaya fiziksel ve mental olarak antrenmanlı. Yanal da "Bu takımı niye değiştireyim" dedi.
Başarısı burada işte. Yanal "takıma şunu istiyorum, bunu alalım" demedi. Herkesten verim almaya çalıştı ve aldı da. Sezon maçında kime sorsanız puan farkı çift rakamlı olacak diye, kimse 'olur' demezdi. Ben F.Bahçe'yi şimdiden şampiyon ilan ettim zaten.

MERT KALEDEGÜVEN VERİYOR


Volkan'ın belindeki ağrı nedeni ile Mert kaleye geçti. Milli takımdaki hataları akıllarda kaldı ama Mert formayı Volkan'a iyi zamanında verdi. Ersun Yanal düşünmeden Mert'e formayı verebiliyor. Çünkü o da en az Volkan kadar iyi bir kaleci olma yolunda yürüyor.

EMENİKE VURDU MU TOP ISLIK ÇALIYOR

Emenike'nin attığı goller usta işi değil. Ama vurdu mu ıslık çalıyor top. Çok güçlü, hızlı.
Zor durduruyorlar. Bu nedenle başarılı oluyor Emenike. Moussa Sow bu kadar gol kaçırıp müthiş bir gol attı. O vuruşu Emenike yapamaz! Sow yaptı.
Emenike nasıl attı? Stoperlerin biri Emenike ile çıkarken öteki derinlik yapar. Derinlik yapan stoper hata yaptı. Emenike gibi çok hızlı oyuncu orada gider golü atar. Stoperler forvetlerden daha ağırdır.
Sergen Yalçın mutlaka Fenerbahçe'ye göre bir takım çıkarmış ama tedaviyi doğru yapmamış. Fenerbahçe güçlü, kazanmaya gelen bir takım.
Medunjanin'i hiç düşünmemiş.
Sakat mı bilemiyorum ama hata yapmış.

TEK RAKİBİ KENDİSİ


Fenerbahçe'nin tek rakibi Fenerbahçe... Kalan maçlarda her maçı kazanırsa 18 puana ulaşıyor ve şampiyon oluyor.
Matematiksel olarak mümkün, Fenerbahçe 8 maçta sıfır çekebilir.
Ama rakiplere ve Fenerbahçe'ye bakıyorsunuz bunun imkansız olduğunu görüyorsunuz.
90. dakika Webo çıldırdı elini kapatarak "Verse golü atacaktım" dedi arkadaşına. Bu önemli bir ayrıntı. Futbolcuların maça nasıl baktığını anlatıyor.
Yukarda Allah var Ersun hoca da çok başarılı bir teknik adam.
Geldi, mevcut kadroya baktı, sonra transfer listesine baktı, doğru dedi. Takımı bir rekabet ortamına soktu. Hoca, sağlık problemi yaşadı. 4-5 stent taktırmak 5 diş çektirmeye benzemez.
Bir gün sonra takımının başına geçti. Hocayı tebrik etmek lazım. Ligi forse etti. "Ersun hocanın takımı hızlı başlar sonra yorulur" dendi.
Ama böyle olmadı. Fenerbahçe güçlü takım. Koşmadılar diyeceğimiz hiçbir maçı yok.
Etiketler Benfica, Fenerbahçe, Lazio
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN