Arena'da yıkarız

Arena'da yıkarız
Perşembe 27.03.2014

Bekir İrtegün: Aradaki puan farkının açılmasıyla iyice rahatladık ama TT Arena'da oynayacağımız Galatasaray maçı çok önemli. Sadece şampiyonluk yarışında değil, bizim için ayrı anlamı var

Fenerbahçe'nin başarılı stoperlerinden Bekir İrtegün, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlediklerini, işi son haftaya bırakmayacaklarını söyledi. Bir dönem formasını giydiği Gaziantep BB'nin antrenmanını izleyen İrtegün, Galatasaray'ın yenilmesiyle puan farkının açıldığını, bundan sonra maçların daha da önem kazandığını belirtti. Aradaki farkın açılmasıyla rahatladıklarını belirten İrtegün, şöyle konuştu: "Şu an şampiyonluk yarışında çok büyük avantajımız var. İlk yarı bittiğinde 10 puan farkla öndeydik. Sonra basit hatalar yaptık, beklemediğimiz puan kayıpları oluştu.

İŞİ ERKENDEN BİTİRMEK İSTİYORUZ
Bu bize tecrübe oldu. Şampiyonluk için hafta veremeyeceğim ama az hatayla ligi mümkün olduğunca erken bitirmek istiyoruz. Keyifli son 3 hafta görmeyi arzu ediyoruz. Deplasmanda oynayacağımız G.Saray maçı çok önemli. Sadece şampiyonluk yarışında değil, bizim için ayrı bir anlamı var."

GERGİNLİK TARAFTARI ETKİLİYOR
Son yıllarda yaşanan ve Trabzonspor maçında zirveye tırmanan gerginliğe de değinen İrtegün, şöyle konuştu: Son 4 yıldır çok gergin bir futbol ortamı var. Burada en çok sıkıntıyı futbolcular ve taraftarlar çekiyor. Belki futbolcular da yöneticilerde gerdi ama artık kaçıncı yüzyıldayız, futbol nereye gelmiş. Maddi olarak çok büyük pasta var. Bazı maçlarda insani yönden geriye gittik.

2009'DAN BU YANA F.BAHÇE'DE
Futbola Gaziantep Köy Hizmetleri Spor Kulübü'nde başlayan İrtegün, bir yıl sonra Gaziantepspor'un altyapısına geçti. Kırmızı-siyahlı ekibin altyapısında 2001 yılına kadar oynayan İrtegün, aynı yıl A Takım'a çağrıldı. O sezon bir maçta oynayan tecrübeli stoper, 2002-2003 sezonunda Gaziantep BB'ye kiralandı. Bir yıl burada oynadıktan sonra Gaziantepspor'a dönen İrtegün, 2009'da F.Bahçe'ye transfer oldu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN