Dosyayı kapattık

Dosyayı kapattık
Perşembe 27.03.2014

UEFA Genel Sekreteri İnfantino, Türkiye'deki şike sürecinin F.Bahçe ve Beşiktaş'a verilen cezalarla noktalandığını söyleyip "Kişiler için Yargıtay kararını bekliyoruz" dedi

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, Fenerbahçe ve Beşiktaş aleyhindeki "şike davası" sürecinin UEFA için sona erdiğini, ancak Yargıtay'ın şike davasında kişiler hakkında verdiği kararın metnini incelemek durumunda olduklarını bildirdi. Gianni İnfantino, Kazakistan'ın başkenti Astana'da bugün yapılacak UEFA'nın 38. Olağan Kongresi öncesinde düzenlediği basın toplantısında şike suçu işleyenlere karşı ömür boyu men cezası da dahil daha sıkı tedbirler almayı planladıklarını da söyledi.

32 BİN MAÇI İNCELEDİK
Gianni İnfantino, "Son bir yıllık periyotta incelediğimiz 32 bin maçın binde 7'sinde şike yapıldığından şüpheleniyoruz. Binde 7 yüksek bir oran. Elbette kuşku duyulması, şike yapıldığı anlamına gelmez ama olağandışı bir şeyler olduğuna dair de bir uyarı niteliğindedir. Bana kalsa 100 binde 1 bile çok fazla. Büyük liglerde herhangi bir olay yaşanmadığından eminiz ancak bizim amacımız, şikeyi futboldan tamamen defetmek" diye konuştu.

YARGITAY'IN METNİNE BAKACAĞIZ
Bir gazetecinin, "Türkiye'deki 'şike davası'yla ilgili, Yargıtay'ın şike cezasını onamasının ardından UEFA'nın yeni bir yaptırıma gidip gitmeyeceği"ne ilişkin sorusu üzerine İnfantino, UEFA Disiplin Kurulu'nun Beşiktaş'a 1 yıl, Fenerbahçe'ye de 2 yıl Avrupa kupalarından men cezasını verdiğini hatırlattı. Fenerbahçe aleyhindeki "şike davası" sürecinin, UEFA için sona erdiğini ifade eden İnfantino, Yargıtay'ın şike davasında kişiler hakkında verdiği kararın metnini incelemek durumunda olduklarını ifade etti.

GOL ÇİZGİSİ TEKNOLOJİSİNE DEVAM
Gianni İnfantino, ülke federasyonlarının, UEFA'nın şike ve ırkçılık konularında aldığı kararlara kesinlikle uyması gerektiğini vurguladı. Gianni İnfantino, gol çizgisi teknolojisiyle ilgili ise sistemin birçok FIFA organizasyonunda denenip güvenilirliğini kanıtladığına dikkati çekip, bu teknolojiyi kullanmakta tereddüt yaşayan UEFA'ya üye ülkelerden destek
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN