Samandıra'da hesap makinesi yasak

Samandıra'da hesap makinesi yasak
Cuma 28.03.2014

F.Bahçe'de camia şampiyonluk turunun hangi haftada atılacağının hesaplarını yaparken, bu durum Yanal'ı korkutuyor. Tecrübeli hoca, "Bizim işimiz matematik değil, sahaya çıkıp kazanmak" diyerek, oyuncularını erken havaya girmemeleri konusunda ciddi dille bir kez daha uyardı

Ligin bitimine 8 hafta kala en yakın rakibi Beşiktaş'a 10, Galatasaray'a ise tam 11 puan fark atan Fenerbahçe'de bugünlerde herkes "Acaba hangi hafta şampiyonluk turu atarız" hesapları yapmaya başladı. Fikstüre bakıp tahmin yapan teknik direktör Ersun Yanal ise bu hesapların takıma zarar vereceğini düşünüyor. Rehavetten korkan sarı-lacivertli teknik direktör, dün bu yönde oyuncularını bir kez daha uyardı.

ORTAMI GERECEK DEMEÇLER VERMEYİN
Futbolun ciddi bir oyun olduğunu öğrencilerine aktaran Yanal, "Rakiplerinin yaşadığı ve yaşayacağı puan kayıpları bizi ilgilendirmez. Bizim işimiz matematik değil, sahaya çıkıp kazanmak. Sadece önümüzdeki maça odaklanmanızı istiyorum. Rakipleri tahrik edecek, ortamı gerecek demeçlerden de kaçınmazınızı istiyorum" diye konuştu. Kalan haftalarda motivasyonlarını düşürmemeleri gerektiğini söyleyen Ersun Yanal, şampiyonluğu matematiksel olarak garantileyecekleri haftaya kadar 'şampiyonluk hesabı' yapmayı oyuncularına yasakladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN