40'a kadar devam

40'a kadar devam
Cumartesi 29.03.2014

Dünyaca ünlü futbol dergisi WorldSoccer'a konuşan 33 yaşındaki yıldız, "Hâlâ güçlüyüm ve futbol oynamaktan zevk alıyorum. Yapabileceğim her şeyi yaptığımdan emin olmak istiyorum" diye konuştu

Daha önce Hollanda basınına verdiği bir röportajda "Fenerbahçe beni gençleştiriyor" diyen Kuyt, 40 yaşına kadar futbol oynamak istediğini söyledi. Yıldız futbolcu, dünyaca ünlü futbol dergisi World- Soccer'ın nisan sayısına gelecek planlarıyla ilgili konuştu; daha uzun yıllar futbol oynayacağını söyledi. Şu anda kendisini çok iyi hissettiğini söyleyen Mr. Duracell, "Hâlâ çok güçlüyüm ve futbol oynamaktan büyük zevk alıyorum. Ryan Giggs gibilere bakıyorum ve kıskanıyorum. Ben de 40 yaşıma kadar oynamak istiyorum. Benim için en önemlisi, her şeyimi sahaya verebilmektir" derken, futbolu yakın zamanda bırakmayı düşünmediğini ifade etti.

Emin olmalıyım

22 Temmuz'da 34 yaşına basacak olan tecrübeli forvet, "Yapabileceğim her şeyi yaptığımdan emin olmak istiyorum. Geriye dönüp baktığımda yapmadığım için pişmanlık duyacağım bir şeyler görmek istemem" şeklinde konuştu.

Tadını çıkardım

98 kez formasını giydiği Hollanda Milli Takımı'yla devam edip etmeyeceği yönündeki soruyu da yanıtlayan Kuyt, "Brezilya'nın benim son turnuvam olma ihtimali yüksek. Milli takımda 10 yılın tadını çıkardım, benim için büyük keyifti. Bana ihtiyaç duyarlarsa orada olacağım" dedi. Kuyt, Fenerbahçe formasıyla 96 resmi maçta 26 gol attı, 17 asist gerçekleştirdi.

Uğur KARAKULLUKÇU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN